Houston

16 kwi 202017 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

„Houston, mamy problem!”, któż z nas nie zna tej historycznej sentencji? Odwiedzając je, z pewnością nie raz zdarzy nam się je wypowiedzieć. To jedno z największych amerykańskich miast oferuje niezwykłą ilość atrakcji typowych i tych bardziej niezwykłych – wybór tych, które powinniśmy zobaczyć w pierwszej kolejności nie będzie więc prosty!

Noclegi w Houston - gdzie warto się zatrzymać?

Energy Corridor

Energy Corridor, czyli Korytarz Energetyczny to jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic miasta. Wiedzie ona wzdłuż autostrady międzystanowej Interstate 10 i swoją nazwę zawdzięcza zlokalizowanym tu siedzibom największych koncernów energetycznych w kraju, takich jak BP America czy Shell Oil Company. O jej wielkości najlepiej świadczą liczby – ponad 20 milionów stóp kw. powierzchni biurowej! Dodatkowo, Energy Corridor jest obsługiwany przez trzy różne niezależne dzielnice szkolne.

Tutejsza baza noclegowa to w większości obiekty o statusie 3 gwiazdek, przygotowane w szczególności na dłuższe pobyty gości. Apartamenty i małe mieszkania czy studia wyposażone są w pralnie, kuchnie lub aneks kuchenny i zazwyczaj wynajmowane są turystom biznesowym, którzy przyjeżdżają do Houston w sprawach zawodowych. Jest to również dobra lokalizacja dla rodzin z dziećmi, które planują nieco dłuższy pobyt w mieście. Dzielnica jest spokojna, nieopodal znajdują się dwa duże parki, ceny nie należą do najbardziej wygórowanych, a centrum oddalone jest o około 20 minut jazdy.

Texas Medical Center

Texas Medical Center to jedno z wiodących oraz największych centrów medycznych zarówno w samych Stanach Zjednoczonych, jak i w skali świata. Centrum tworzy niemal 50 instytucji, z których każda skupia się na innej dziedzinie medycyny, do tego instytuty badawcze, szpitale specjalistyczne, uniwersytety medyczne,  a także centra stomatologiczne i wiele innych. Tutejsza baza noclegowa stworzona z myślą o pacjentach i ich rodzinach czy pracownikach naukowych z całego świata składa się głównie z hoteli o statusie 2 i 3 gwiazdek, nierzadko przygotowanych na dłuższe pobyty. Ze względu na bliskość miejskiego ogrodu zoologicznego oraz liczne udogodnienia w samych obiektach, będą one doskonałą propozycją dla każdego rodzaju turysty, z głównym uwzględnieniem rodzin z dziećmi.

Centrum miasta - Downtown Houston

Centrum Kosmiczne, Dziecięce Muzeum, Akwarium, Muzeum Sztuki Współczesnej czy Museum of Natural Science to tylko jedne z kilku największych atrakcji Houston. Obojętnie, czy wybieramy się tu z grupą przyjaciół, w parze czy może z rodziną wszystkie te miejsca dostarczą nam mnóstwo frajdy. Centrum Kosmiczne tworzy ponad 100 budynków ulokowanych na ponad 600 hektarach. To właśnie stąd NASA zarządza amerykańską obecnością w przestrzeni kosmicznej! W Museum of Natural Science czeka na nas kino IMAX, motylarnia, planetarium oraz ogromna ilość projektów multimedialnych. Dalej, Dzielnica Teatralna i jej kilkanaście tysięcy miejsc dla publiczności najlepszych scen teatralnych. A to dopiero początek atrakcji…

Warto zatrzymać się tu w centrum, na przykład w okolicy Minute Maid Park czy Downtown Aquarium. Znajdziemy tu wiele hoteli o statusie 3 oraz 4 gwiazdek, dzięki którym nasz pobyt będzie należał do niezwykle udanych i niezapomnianych. 

Najlepiej oceniane hotele w: Houston

od 533 zł
od 856 zł
od 1 648 zł

Co podróżni mówią o mieście Houston?

9,8
Smakosze
9,5
Miłośnicy nocnego życia
8,4
Podróżnicy biznesowi
8,1
Podróżujące rodziny
7,8
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (310)
Kelly  Blanco
Kelly Blanco
28.07.2019

No hay mucho que ver lo que si esta bonito es el green park y todo el downtown de alli nada q me llamara la atención

Claudia Getz
Claudia Getz
11.07.2019

La ciudad es preciosa... todas las construcciones son en altura y a gran escala. Las ofertas son muchas para vida de día como nocturna. Para compras hay lo que busques y para comer es una mezcla entre comida mexicana y comida rápida a no ser por su típica barbecue

Hazel M
Hazel M
03.05.2019

Houston is a super cool city. Highly recommend the Segway tours, we were amazed but the sights and Houston’s history. Absolutely love it here!!

Erica Moriarty
Erica MoriartyHouston
21.05.2018

Houston is home to great sports, delicious food and kind people! It's true that everything's bigger, so bring your appetite!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 316 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Houston to Kwiecień, ze średnią ceną 600 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 471 zł za dobę. To 7% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 437 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Houston przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 20,6°C/69,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 29,7°C/85,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 11,4°C/52,5°F.
Lotnisko położone najbliżej: Houston to Houston David Wayne Hooks (DWH) (4,70 km). Inne pobliskie lotniska to: Houston Hobby (15,52 km) Houston George Bush Intercntl. (24,97 km) Houston Ellington Field (27,69 km) Galveston (73,68 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone