Dallas

5 kwi 20206 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Dallas, jedno z ważniejszych i bardziej znanych miast amerykańskiego stanu Teksas można uznać za lokalną stolicę sportu i biznesu. Tu swoją siedzibę mają zarówno gwiazdy amerykańskiego futbolu, amerykańskiej ligi NBA, jak i jeden z najbardziej znaczących amerykańskich korporacji.

Noclegi w Dallas - gdzie warto się zatrzymać?

Love Field

Rejon Love Field ulokowany jest wokół międzynarodowego portu lotniczego, noszącego to samo imię. Większość położonych tu obiektów hotelowych posiada status 4 gwiazdek i położonych jest nieopodal wewnątrzstanowej drogi 35, oferując darmowy transport z i na lotnisko. Od centrum miasta dzieli nas stąd około 5 mil, co z jednej strony zapewnia duży spokój, a z drugiej – pozwala na szybkie dotarcie do centrum i jego atrakcji. Rejon Love Field i tutejsze obiekty z pewnością polecane są turystom biznesowym oraz każdemu, kto odwiedza miasto na 1 czy 2 dni lub ma w nim międzylądowanie.

Centrum Dallas

Centrum Dallas posiada dwa główne atuty, które wprost powiązane są z amerykańskimi symbolami narodowymi. Pierwszym z nich jest pomnik upamiętniający prezydenta Johna Kennedy, zabitego tu w zamachu w 1963 roku. Drugi to hala widowiskowa American Airlines Center, w której odbywają się mecze drużyny NBA Dallas Mavericks oraz liczne wydarzenia artystyczne i koncerty. Przyznać trzeba, że wielbicielom sportowych emocji w Dallas nie będzie się nudzić. Na stadionie AT&T mecze futbolu amerykańskiego rozgrywa drużyna Dallas Cowboys, a tor wyścigowy Texas Motor Speedway rozgrzany jest do czerwoności.  Centrum Dallas równie często odwiedzane jest przez turystów biznesowych z całego świata. Celem ich podróży jest tutejsze centrum kongresowe lub jedna z siedzib największych amerykańskich korporacji, chociażby PepsiCo. 

Centrum Dallas to jednak nie tylko biznes i sport. Znajdują się tutaj topowe amerykańskie kawiarnie, restauracje serwują potrawy przyrządzone z lokalnych ziół i warzyw hodowanych w ogródkach ulokowanych na ich… dachach, nieopodal znajduje się również Park Zwycięstwa czy Muzeum Konspiracji.

Tutejsza baza noclegowa również jest zróżnicowana – opiera się głównie na hotelach o statusie 3 gwiazdek, z łatwością znaleźć tu można również hotele 2- i 4-gwiazdkowe. Liczne motele zapewnią nieco tańszy nocleg każdemu, kto nie chciałby wydawać fortuny.

Park Central

Dzielnica Park Central, choć wydawać się może położona nieco z dala od centrum, posiada jednak bardzo dobrą i korzystną lokalizację. Do centrum miasta dojedziemy stąd w około 15 minut. Nieco bliżej położone są centra handlowe North Park oraz ulubiona przez mieszkańców Galleria Mall, gdzie odnajdziemy prawdziwą radość zakupów! Medical City oraz park rozrywki Six Flags Over Texas również znajdują się w pobliżu. 

Każdego turystę z pewnością ucieszy informacja, że ceny w Park Central są odrobinę niższe niż w centrum, co w połączeniu z bliskością atrakcji oraz większym spokojem i cieszą tworzy atrakcyjną kombinację. Noclegi w tej okolicy warto polecić każdemu, kto nie chciałby wydać fortuny na nocleg. Obiekty o statusie 1, 2 gwiazdek oraz liczne motele z pewnością spełnią to kryterium. 

Najlepiej oceniane hotele w: Dallas

od 378 zł
od 614 zł
od 2 792 zł

Co podróżni mówią o mieście Dallas?

9,8
Smakosze
8,7
Podróżujące rodziny
8,6
Miłośnicy nocnego życia
7,3
Miłośnicy przygód
7,2
Podróżnicy biznesowi
Opinie użytkowników (284)
Alex Valentin
Alex Valentin
14.07.2019

It’s beautiful here and everyone is really sweet. The only issue is there’s no public transportation and you can’t walk anywhere.

CJ Johnson
CJ Johnson
10.02.2019

the airport! The friendliest airport and easiest to use, by far. I've traveled extensively and absolutely love Dallas and the people.

Lindsay W
Lindsay W
05.02.2019

Public transportation is awesome here, I NEVER have to rent a car. Tons of good restaurants and breweries. Deep Ellum is a must!

Alex Tanner
Alex TannerSaint Louis
25.08.2018

Awesome place to visit and explore some amazing food venues not to mention craft beer!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 370 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Dallas to Październik, ze średnią ceną 654 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 558 zł za dobę. To 6% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 524 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Dallas przewidywana średnia temperatura w miesiącu Marzec to 15,6°C/60,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 35,8°C/96,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 3,9°C/39,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Dallas to Dallas Love Field (DAL) (9,20 km). Inne pobliskie lotniska to: Dallas Fort Worth International (26,32 km) Dallas Addison (49,60 km) Dallas Fort Worth Alliance (54,98 km) Fort Worth (55,36 km) Greenville (72,31 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone