Belgrad

16 kwi 202017 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Belgrad obecny jest w naszej świadomości jako miejsce ściśle związane z konfliktem na Bałkanach. Tymczasem dziś jest to prężnie rozwijające się miasto, którego mieszkańcy pielęgnują w sobie pamięć o historii tworząc nową rzeczywistość. Twierdza Kalemegdan, artystyczna Skadarlija czy ruiny zbombardowanego szpitala sąsiadują tu z przykładami nowoczesnej architektury czy tętniącymi życiem knajpkami i dyskotekami. Kombinacja niezwykła, tym bardziej warto świadomie wybrać miejsce, w którym spędzimy kilka najbliższych nocy.

Noclegi w Belgradzie - gdzie warto się zatrzymać?

Stare Miasto

Na belgradzkim Starym Mieście hotel spotkamy co krok. Oferta noclegowa jest tu niezwykle zróżnicowana, dlatego też spotkać tu można każdy typ turysty. Baza obejmuje zarówno hotele o średnim i bardzo wysokim standardzie, mniejsze hoteliki doskonałe dla rodzin czy luksusowe apartamenty sąsiadujące z bardzo tanimi hostelami wybieranymi przez młodzież i backpackersów. Popularność tego miejsca nie dziwi – twierdza Kalemegdan – serce miasta, z jego pomnikami, zoo, parkiem. Widok na ujście rzeki Sawy do Dunaju czy wreszcie tętniącą życiem uliczkę Skadarlija, niegdyś ukochaną przez tutejszą bohemę i artystyczną elitę, dziś imprezowe i kulturalne centrum miasta.

Nowy Belgrad

Ulokowane w dzielnicy Nowy Belgrad hotele nie należą do najtańszych. Zachodnia dzielnica miasta oddalona jest nieco od turystycznego zgiełku Starego Miasta wodami rzeki Sawy, gwarantując przyjezdnym większy spokój, ciszę i niczym nie zmącony odpoczynek. Nowy Belgrad nierzadko wybierają turyści biznesowi, a także seniorzy czy dojrzałe pary. Hotele 4- czy 5-gwiazdkowe stanowią znaczną większość przygotowanej tu bazy noclegowej. Eleganckie, ekskluzywne, o wysokim standardzie kuszą zamożniejszych turystów. Od centrum i największych atrakcji miasta dzieli nas około 2 kilometrów, co z jednej strony daje nam możliwość zwiedzania miasta na piechotę, a z drugiej – zapewnia spokój i ciszę w naszej dzielnicy.

Blok 14

Wybrzeże Dunaju w okolicy Bloku 14 oferuje wyjątkowy rodzaj noclegi. Przycumowane tu barki to w zasadzie pływające hostele, oferujące w znacznej większości pokoje o prostym i minimalistycznym wykończeniu oraz niewygórowanych cenach. Ulokowane niedaleko Muzeum Sztuki Współczesnej czy budynek Palata Srbije są dodatkową zachętą dla przyjeżdżających tu backpackersów, par czy rodzin pragnących nowych wrażeń i doznań. Z wyposażonych w łazienki pokoi rozpościera się piękny widok na Dunaj, Sawę, twierdzę Kalemegdan czy fragmenty Starego Miasta. Nie bez znaczenia jest też niewielka odległość od tutejszego lotniska, od którego dzielić nas będzie mniej niż 10 kilometrów. 

Najlepiej oceniane hotele w: Belgrad

od 191 zł
od 303 zł
od 553 zł

Co podróżni mówią o mieście Belgrad?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
8,7
Smakosze
8,1
Maniacy historii
6,5
Miłośnicy sztuki
6,3
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (163)
alexandar miguel
alexandar miguelSan Diego
18.09.2016

Cóż, wszystko zaczyna się, gdy staramy się odwiedzić Belgrad po wyjściu w Novi Sad. Wynajmujemy samochód i znajdujemy miłe miejsce w luksusowych przedmieściach Belgradu przez apartmanitaurus.com bawiliśmy się świetnie, nasz parking był bezpieczny, pod niespodzianką, a cena za apartamenty wynosiła 30 euro za 4 osoby, crasy tanie.

Zoric Aleksandar
Zoric AleksandarZeleznik
18.09.2016

najlepsze miasto jak zawsze, nazwij to również małym Amsterdamem. podróż przez bookingbelgrade.rs agencja. dostaliśmy za 40 euro mieszkanie w centrum dla 6 osób. kiedy wróciłem do domu, poszedłem do banku po pieniądze na zakup nieruchomości w Serbii, ludzie i przyroda są niesamowici.

Serkan Kilic
Serkan KilicBelgrad
06.01.2017

Aby odkryć i odkryć Belgrad w języku angielskim: www.Belgrade11000.com. Możesz zarezerwować bilety lotnicze i hotele ...

Frank Hannigan
Frank HanniganCork
28.01.2017

Uwielbiam Belgrad jako drugi dom. To chyba najlepsza i najbardziej uczciwa recenzja. Daję ci dziecko-miłość z Nowego Jorku i Paryża https://www.storehouse.co/stories/t1nnj-belgrade-serbia

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Kwiecień; średnia cena noclegu to wówczas 160 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Belgrad to Listopad, ze średnią ceną 435 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 176 zł za dobę. To 16% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 206 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Belgrad przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 12,1°C/53,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 28,7°C/83,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -2,2°C/28,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Belgrad to Belgrad im. Nikoli Tesli (BEG) (12,24 km). Inne pobliskie lotniska to: Belgrad Batajnica (22,07 km)

Zaplanuj podróż do: Serbia