Porto

25 lut 202026 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Porto – jedno z największych i najbardziej znaczących miast północnej Portugalii. Słynnie z mostu pochodzącego z pracowni Gustave’a Eiffel, pięknego mostu Ludwika I, genialnej sali Casa da Musica czy wreszcie wyjątkowego trunku Porto, leżakującego tutaj w dębowych beczkach. Czy i tutaj usłyszymy dźwięki melancholijnego fado okraszonego słynnym portugalskim „szszsz”? Warto się o tym przekonać starannie dobierając miejsce naszego noclegu w tym urokliwym mieście.

Noclegi w Porto - gdzie warto się zatrzymać?

Cais da Ribeira

Nabrzeże Cais da Ribeira, zwane w skrócie Ribeira to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w mieście. Z licznie ulokowanych tu hotelików, hoteli i apartamentów rozpościera się niezwykły widok na rzekę Douro czy most Ludwika I, stworzonego przez jednego z architektów Gustave’a Eiffel. Pełno tu małych kawiarenek i knajpek, a samo nabrzeże wpisane jest już od wielu lat na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ze względu na wysokie ceny i prestiżową lokalizację najczęściej w tutejszych apartamentach zatrzymują się zamożni turyści, często pary w średnim i starszym wieku.

Boavista

Boavista to doskonały wybór dla entuzjastów kultury, sztuki i muzyki. To właśnie tutaj w ramach przedsięwzięcia Porto – Europejska Stolica Kultury 2001, wybudowano niezwykłą Casa da Musica, niezwykłą salę koncertową. Ten jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju z zewnątrz przypomina skałę, a jego wnętrze mieści sale edukacyjne czy koncertowe, gdzie jeszcze podczas budowy i jeszcze bez dachu odbywały się koncerty. W okolicy obiektu przygotowano rozbudowaną bazę noclegową. Oczywiście nietrudno tu o dobrej jakości hotel, ale rodziny podróżujące z dziećmi, pary czy turyści indywidualni ceniący sobie połączenie dobrej atmosfery i racjonalnych cen skorzystać mogą z oferty hosteli czy prywatnych kwater.

Vila Nova de Gaia

Vila Nova de Gaia jest w rzeczy samej nie dzielnicą Porto, a miasteczkiem które z nim graniczy należąc jednocześnie do dystryktu Wielkie Porto. Dlaczego warto zatem udać się aż tutaj, by wypocząć i poczuć iście portugalski klimat? Vila Nova jest miejscem pełnym piwnic, w których przechowuje się słynny trunek – wino Porto. Wino jest tu butelkowane i wysyłane w świat, by dalej rozsławiało miasto. Tutaj możemy zaznać autentycznego portugalskiego klimatu, odwiedzić piwnice, degustować trunki. Warto zatrzymać się w jednym z tutejszych hoteli – ekonomicznym i rodzinnym lub bardziej ekskluzywnym i eleganckim, by w pełni skorzystać z uroków okolicy.

Najlepiej oceniane hotele w: Porto

od 230 zł
od 363 zł
od 649 zł

Co podróżni mówią o mieście Porto?

9,8
Maniacy historii
9,1
Smakosze
8,0
Podróżujące rodziny
8,0
Miłośnicy natury
6,9
Dbający o zdrowie
Opinie użytkowników (337)
Michelle Shields
Michelle Shields
10.07.2019

Porto to wspaniałe miasto o dużym uroku i charakterze. Kolorowe domy i małe, strome uliczki zachwycają i jest wiele do odkrycia. Jedzenie jest smaczne i każdy znajdzie coś dla siebie!

Gregory Gonzalez
Gregory Gonzalez
10.07.2019

To miasto z urokliwymi kafelkami, w bibliotece wieża, nad którą rzeka jest bardzo piękna, co czyni ją bardzo urokliwą, a poza tym jest to bardzo ekonomiczne do jedzenia, jedyną złą rzeczą są jej stoki, ale stanowią cud.

Maristela  Gomes
Maristela Gomes
23.04.2019

Cudownie! Magiczne miejsce i pełna historii. Niezwykle przyjaźni i pomocni ludzie z gośćmi.

Ida Sartori
Ida Sartori
12.02.2019

Krajobrazy, architektura, historia, urok, wina, przyjaźni i gościnni ludzie.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 276 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Porto to Lipiec, ze średnią ceną 430 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 358 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Porto przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 11,0°C/51,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 6,2°C/43,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Porto to Porto (OPO) (11,93 km).

Zaplanuj podróż do: Portugalia