Rzeszów

27 lip 201928 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Rzeszów to miasto o ciekawej historii, często niedocenianej, a nawet i nieobecnej w świadomości Polaków. Jest ciekawą alternatywą dla zatłoczonych Krakowa i Warszawy i doskonały nawet na krótki weekendowy pobyt. Tutejszy Zamek Lubomirskich, synagoga czy rynek stanowią ciekawe elementy, które warto zwiedzieć, nawet spacerowym tempem. Miasto zyskuje przy bliższym poznaniu i kto wie, co czeka nas, gdy zagłębimy się w nieznane nam uliczki?

Noclegi w Rzeszowie - gdzie warto się zatrzymać?

Ulica Lubelska

Ulica Lubelska, położona na północ od Śródmieścia w swojej okolicy posiada cztery punkty, które mogą zainteresować turystę. Pomnik Jana Pawła II, Pomnik Ofiar Terroru, kościół parafialny z początków XX wieku oraz dawny pałac Jędrzejowiczów to skromne, ale przyjemne obiekty, które uczynią nasz spacer po okolicy przyjemnym. Funkcjonuje tu elegancki i niewielki hotelik, który zapewni nam komfortowe warunki i dużą prywatność. Ze względu na niedaleką odległość od lotniska lokalizacja ta wybierana jest przez biznesmenów i przedsiębiorców, a ze względu na cichą i spokojną okolicę - przez seniorów, a nierzadko… zakochane pary lub osoby szukające pomysłu na niedrogi wyjazd weekendowy.

Dzielnica Żydowska

Rzeszowska Dzielnica Żydowska stanowi fragment Śródmieścia i położona jest tuż przy rynku. Przed laty stały tu trzy żydowskie bożnice. Dziś, przy ulicy – nomen omen – Bożniczej zobaczyć można dwie z nich. Staromiejską, tak zwaną Małą Synagogę, z początków XVII wieku oraz synagogę Dużą, Nowomiejską, której charakter zmieniono podczas odbudowy po II wojnie światowej. Warto również poszukać cmentarza żydowskiego, oddalonego nieco od centrum. Chociaż sama ulica Bożnicza nie posiada miejsc noclegowych, w ulicach prostopadłych znajdziemy hotele, które ugoszczą każdego zainteresowanego historią miasta i jego mieszkańców. Obojętnie czy to podróżujący seniorzy czy zwiedzająca Polskę rodzina z dziećmi – niewysoki poziom cen pozwoli im na nocleg w tak interesującym miejscu.

Śródmieście

Dzielnica Śródmieście obejmuje obszar, w którego skład wchodzi między innymi rzeszowski rynek. Ratusz, pomnik Tadeusza Kościuszki, Dom Esterki, a nawet pomnik Tadeusza Nalepy to ciekawe atrakcje warte zobaczenia. Rynek położony jest nieopodal głównej stacji kolejowej, dlatego nawet turyści podróżujący z plecakiem decydują się na nocleg w jednym z hosteli czy domów gościnnych bliżej samego centrum. Spotkać tu można również rodziny z dziećmi, dla których szczególną atrakcją jest zespół korytarzy i piwnic, które zwiedzać można 10 metrów pod ziemią. 

Najlepiej oceniane hotele w: Rzeszów

od 187 zł
od 216 zł
od 239 zł

Co podróżni mówią o mieście Rzeszów?

Opinie użytkowników (3)
Kelly Paras
Kelly ParasWaszyngton
13.02.2016

Rzeszów is a mild mannered and well manicured city in the southeast of Poland with wide squares and a thriving cafe culture. The peaceful city of today is a stark contrast to it's dark history and importnace during the Holocaust. For anyone interested in Holocaust history, a visit here is a must - over 20,000 Jews were murdered in Rzeszów ghetto during WWII.

Clive Perry
Clive PerryDoncaster
22.06.2012

Dorothy Wojturski Spartz
Dorothy Wojturski SpartzGlendale
08.09.2012

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 142 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Rzeszów to Październik, ze średnią ceną 175 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 171 zł za dobę. To 1% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 169 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Rzeszów przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 18,9°C/65,9°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 25,0°C/77,0°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -4,8°C/23,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Rzeszów to Rzeszów (RZE) (8,31 km).

Zaplanuj podróż do: Polska