Lublin

27 lip 201928 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Lublin, choć leżący nieco na uboczu, coraz częściej staje się celem weekendowych wyjazdów czy krótkich urlopów. Miasto barwne i wielokulturowe przyciąga niezwykłą historią, urokliwymi zabytkami czy klimatycznymi uliczkami. Tu swoją łapę na stole wypalił diabeł, tu znajdował się żydowski Oxford, wreszcie tutaj znajdziemy wiele ciekawych muzeów i teatrów. Śródmieście, stare miasto czy może pobliski Świdnik – która lokalizacja na nocleg będzie najlepsza?

Noclegi w Lublinie - gdzie warto się zatrzymać?

Lublin – Świdnik

Świdnik to doskonała noclegowa lokalizacja dla osób poszukujących niedrogich rozwiązań w pobliżu portu lotniczego. Co prawda brak tu typowo turystycznych atrakcji, ale bliskość lotniska wynagradza tą niewielką niedogodność. Noclegi w Świdniku to doskonała propozycja dla podróżujących przedsiębiorców czy biznesmenów, którzy ochoczo wybierają tutejsze relatywnie niedrogie hoteliki.

Śródmieście i Stare Miasto

W rejonie śródmieścia i Starego Miasta ulokowane są najciekawsze turystyczne atrakcje miasta. Archikatedra i kościół pw. św. Ducha, Plac Litewski, Zamek Lubelski, a także rynek i Muzeum Historii Lublina. Tutaj też warto odnaleźć ulicę, a właściwie uliczkę Jezuicką. Na niej spoczywa tak zwany kamień nieszczęścia – pod żadnym pozorem nie wolno go nam dotknąć! Przynosi pecha, a same wyszczerbienia, które na nim dostrzeżemy to skutek egzekucji, dokonywanych na nim przez kata.

Tutejszą bazę noclegową tworzy kilka hoteli – bardziej eleganckich, o wyższym standardzie, wybieranych przez turystów w każdym wieku, o odrobinę bardziej zasobnym portfelu. Więcej jest tu jednak niedrogich hosteli i droższych apartamentów prywatnych. Te drugie często wybierają starsze pary i rodziny z dziećmi. Ceny wydają się być racjonalne. Do użytku gości oddane są tutaj kuchnie, w których mogą oni przygotowywać posiłki.

Okolice Majdanka

Majdanek to jedno z najbardziej smutnych, ale i istotnych historycznie miejsc w Lublinie. Położony na południowy - wschód od centrum przypomina o tragicznych wydarzeniach sprzed lat. Tu do dziś funkcjonuje Państwowe Muzeum na Majdanku, powstałe jeszcze w roku 1944 na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Dziś upamiętnia ono ofiary i przypomina o tragicznych wydarzeniach. Nieopodal znajduje się również cmentarz komunalny.

Najbliżej położona baza noclegowa znajduje się bliżej centrum, w okolicy ulicy Fabrycznej. Kilka hoteli czy dworków oferuje ceny średnie i wysokie, a zatrzymują się w nich zarówno entuzjaści historii, przybyli tu by na własne oczy zobaczyć Majdanek oraz osoby spragnione ucieczki od zgiełku centrum miasta. 

Najlepiej oceniane hotele w: Lublin

od 208 zł
od 256 zł
od 592 zł

Co podróżni mówią o mieście Lublin?

9,8
Maniacy historii
9,8
Miłośnicy sztuki
Opinie użytkowników (3)
Kelly Paras
Kelly ParasWaszyngton
22.02.2016

What Lublin lacks in modern developments it more than makes up for in old world charm. The Old Town center (that often is the first place in Polish cities to be renovated) has not been fully restored, leaving it with a worn, aged feeling that honestly makes it far more authentic than it's counterparts in Krakow or Warsaw. It's a city of academic centers, clubs and cafes that is a worth a visit when in the eastern part of the country.

Hüseyin Cimcoz
Hüseyin CimcozStambuł
16.08.2012

Yellonero
YelloneroPhoenix
31.07.2016

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 166 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Lublin to Kwiecień, ze średnią ceną 237 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 180 zł za dobę. To 3% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 188 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Lublin przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 18,7°C/65,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,6°C/76,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -4,7°C/23,5°F.
Lotnisko położone najbliżej: Lublin to Lublin (LUZ) (8,63 km).

Zaplanuj podróż do: Polska