Kraków

27 lip 201928 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Fly Stay Save + Oszczędzaj na hotelach dzięki rabatom po zarezerwowaniu lotu na Skyscanner. Super!

Kraków jest bez wątpienia miastem wyjątkowym. Trudno odmówić mu uroku wąskich uliczek, majestatu Wawelu, pełnego życia żydowskiego Kazimierza czy unikatowych sukiennic. Jakie miejsca noclegowe powinny wybrać rodziny z dziećmi, a jakie turyści spragnieni doznań kulturalnych, by w pełni skorzystać z bogatej oferty miasta?

Noclegi w Krakowie - gdzie warto się zatrzymać?

Stare Miasto i Wawel

Na Starym Mieście w Krakowie co krok spotkać można luksusowe miejsca noclegowe. Wybór między niezwykle komfortowym apartamentem w hotelu indywidualnym, a eleganckim pokojem w hotelu sieciowym może okazać się niełatwy dla bardziej zamożnych turystów, również biznesowych. Bliskość Bazyliki Mariackiej, Rynku Głównego czy siedziby króli – Wawelu zobowiązuje do utrzymania wysokich standardów, również cenowych. Szczęściarze w gąszczu wąskich ulic odnajdą prywatne kwatery i hoteliki, które staną się budżetową alternatywą dla lubiących zwiedzać par młodszych i starszych. Wieczorny widok na rozświetlony rynek – bezcenny i urzekający!

Nowa Huta

Nowa Huta to miejsce, gdzie poczuć można ducha przeszłości. Oddalona od Starego Miasta i Dworca o kilka kilometrów przenosi nas w świat socrealizmu. Plac Centralny, obsadzona kwiatami Aleja Róż, w której stał pomnik Włodzimierza Lenina czy restauracja otwarta jeszcze w latach 50-tych to tylko niektóre z jej atutów. Dziś nowe życie budzą w niej artyści oraz organizowane tu przedsięwzięcia kulturalne. By być ich świadkiem i poznać przeszłość okolicy warto zatrzymać się w jednym z prywatnych pokoi do wynajęcia, zwanych czasami apartamentami - doskonale odnajdą się tutaj młodzi ludzie, którzy podróżując z plecakiem pragną poznawać to co nowe i im nieznane w budżetowy sposób. Turyści indywidualni i biznesowi, pragnący odpocząć w unikatowej dzielnicy z dala od wawelskich tłumów mogą wynająć komfortowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu.

Kazimierz

Słynna krakowska żydowska dzielnica – Kazimierz, to miejsce o bogatej przeszłości, barwne i tętniące życiem do dziś. Dawne miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego pozwala dotknąć i poznać bliżej kulturę judaistyczną. Znajdują się tu synagogi, żydowskie cmentarze, a także mykwa – rytualna łaźnia.

Ulokowany niedaleko katolicki kościół i klasztor Paulinów na Skałce skrywa w swoich podziemiach Kryptę Zasłużonych, w której pochowano słynnych Adama Asnyka, Karola Szymanowskiego czy Czesława Miłosza. Można odnieść wrażenie, że oferta noclegowa Kazimierza została przygotowana dla niemalże każdego typu turysty. Eleganckie hotele skuszą biznesmenów, a butikowe hotele dojrzałych klientów, którzy cenią sobie komfort, spokój i prestiż. Wymagania rodzin z dziećmi oraz poszukiwaczy kulturalnych doznań zadowolą prywatne kwatery i pokoje w tutejszych pensjonatach.   

Najlepiej oceniane hotele w: Kraków

od 265 zł
od 384 zł
od 540 zł

Co podróżni mówią o mieście Kraków?

9,8
Maniacy historii
7,0
Smakosze
6,9
Backpackers
6,9
Miłośnicy nocnego życia
6,8
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (156)
Justyna Siwińska Pszoniak
Justyna Siwińska PszoniakPiekary Śląskie
06.01.2017

Lepiej

Erin Hoare
Erin Hoare
24.04.2019

Świetny czas na trzy dni, pizzeria cyklop jest obowiązkowa, Auschwitz i fabryka Schindlera jest świetna dla miłośników historii, widoki z zamku są niesamowite!

Ana C
Ana C
09.03.2019

Piękne i przyjazne miasto! Obowiązkowy przystanek dla osób jadących do Krakowa: Auschwitz!

Backpacker Mike
Backpacker MikeHigh Springs
05.03.2019

Nie wiedziałam, czego się spodziewać, kiedy pojechałam do Krakowa, ale mój pierwszy dzień tam spacerowania był mile zaskoczony. To piękne stare miasto o bogatej historii i wiele więcej! Piękni ludzie, wspaniałe jedzenie i tyle kultury, by się w nim rozkoszować, zostawiają cię pełną i zadowoloną !! Jest to również krótka przejażdżka autobusem do Auschwitz i bardzo polecam wycieczkę.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 265 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Kraków to Maj, ze średnią ceną 417 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 322 zł za dobę. To 1% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 328 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Kraków przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 19,2°C/66,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,8°C/25,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Kraków to Kraków (KRK) (11,52 km).

Zaplanuj podróż do: Polska