Kraków

25 kwi 201926 kwi 2019

2 gości - 1 pokój

Kraków jest bez wątpienia miastem wyjątkowym. Trudno odmówić mu uroku wąskich uliczek, majestatu Wawelu, pełnego życia żydowskiego Kazimierza czy unikatowych sukiennic. Jakie miejsca noclegowe powinny wybrać rodziny z dziećmi, a jakie turyści spragnieni doznań kulturalnych, by w pełni skorzystać z bogatej oferty miasta?

Noclegi w Krakowie - gdzie warto się zatrzymać?

Stare Miasto i Wawel

Na Starym Mieście w Krakowie co krok spotkać można luksusowe miejsca noclegowe. Wybór między niezwykle komfortowym apartamentem w hotelu indywidualnym, a eleganckim pokojem w hotelu sieciowym może okazać się niełatwy dla bardziej zamożnych turystów, również biznesowych. Bliskość Bazyliki Mariackiej, Rynku Głównego czy siedziby króli – Wawelu zobowiązuje do utrzymania wysokich standardów, również cenowych. Szczęściarze w gąszczu wąskich ulic odnajdą prywatne kwatery i hoteliki, które staną się budżetową alternatywą dla lubiących zwiedzać par młodszych i starszych. Wieczorny widok na rozświetlony rynek – bezcenny i urzekający!

Nowa Huta

Nowa Huta to miejsce, gdzie poczuć można ducha przeszłości. Oddalona od Starego Miasta i Dworca o kilka kilometrów przenosi nas w świat socrealizmu. Plac Centralny, obsadzona kwiatami Aleja Róż, w której stał pomnik Włodzimierza Lenina czy restauracja otwarta jeszcze w latach 50-tych to tylko niektóre z jej atutów. Dziś nowe życie budzą w niej artyści oraz organizowane tu przedsięwzięcia kulturalne. By być ich świadkiem i poznać przeszłość okolicy warto zatrzymać się w jednym z prywatnych pokoi do wynajęcia, zwanych czasami apartamentami - doskonale odnajdą się tutaj młodzi ludzie, którzy podróżując z plecakiem pragną poznawać to co nowe i im nieznane w budżetowy sposób. Turyści indywidualni i biznesowi, pragnący odpocząć w unikatowej dzielnicy z dala od wawelskich tłumów mogą wynająć komfortowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu.

Kazimierz

Słynna krakowska żydowska dzielnica – Kazimierz, to miejsce o bogatej przeszłości, barwne i tętniące życiem do dziś. Dawne miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego pozwala dotknąć i poznać bliżej kulturę judaistyczną. Znajdują się tu synagogi, żydowskie cmentarze, a także mykwa – rytualna łaźnia.

Ulokowany niedaleko katolicki kościół i klasztor Paulinów na Skałce skrywa w swoich podziemiach Kryptę Zasłużonych, w której pochowano słynnych Adama Asnyka, Karola Szymanowskiego czy Czesława Miłosza. Można odnieść wrażenie, że oferta noclegowa Kazimierza została przygotowana dla niemalże każdego typu turysty. Eleganckie hotele skuszą biznesmenów, a butikowe hotele dojrzałych klientów, którzy cenią sobie komfort, spokój i prestiż. Wymagania rodzin z dziećmi oraz poszukiwaczy kulturalnych doznań zadowolą prywatne kwatery i pokoje w tutejszych pensjonatach.   

Najlepiej oceniane hotele w: Kraków

od 261 zł
od 388 zł
od 634 zł

Co podróżni mówią o mieście Kraków?

9,8
Maniacy historii
7,2
Backpackers
7,0
Smakosze
6,7
Podróżujące rodziny
6,6
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (137)
Justyna Siwińska Pszoniak
Justyna Siwińska PszoniakPiekary Śląskie
06.01.2017

Lepiej

Ana C
Ana C
09.03.2019

Piękne i przyjazne miasto! Obowiązkowy przystanek dla osób jadących do Krakowa: Auschwitz!

Backpacker Mike
Backpacker MikeHigh Springs
05.03.2019

Nie wiedziałam, czego się spodziewać, kiedy pojechałam do Krakowa, ale mój pierwszy dzień tam spacerowania był mile zaskoczony. To piękne stare miasto o bogatej historii i wiele więcej! Piękni ludzie, wspaniałe jedzenie i tyle kultury, by się w nim rozkoszować, zostawiają cię pełną i zadowoloną !! Jest to również krótka przejażdżka autobusem do Auschwitz i bardzo polecam wycieczkę.

Erin Hoare
Erin Hoare
24.04.2019

Great time here for three days, cyklop pizzeria is a must, Auschwitz and Schindler’s factory is great for history lovers, the views from the castle are amazing!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 279 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Kraków to Maj, ze średnią ceną 418 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 338 zł za dobę. To 1% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 343 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Kraków przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 9,3°C/48,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,8°C/25,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Kraków to Kraków (KRK) (11,52 km).

Zaplanuj podróż do: Polska