Seul

5 mar 20206 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Seul to miasto tłoczne, o silnej koncentracji biurowców i budynków mieszkalnych, sieci internetowych, a także niewyobrażalnej wręcz ilości pojazdów, oscylujących wokół… 1 miliona! Jedną z jego bogatszych dzielnic rozsławił piosenkarz Psy w hicie „Gangnam Style”, a miasto zaistniało w powszechnej świadomości również dzięki organizacji letnich igrzysk olimpijskich w roku 1988. Warto przekonać się, czy dzisiejszy Seul przypomina bardziej dawne zmagania czy kolorowy obrazek wprost z wideoklipu.

Noclegi w Seulu - gdzie warto się zatrzymać?

Gangnam-gu

Ze względu na wysoki standard życia oraz zamożność mieszkańców Gangnam-gu nazywane bywa koreańskim Beverly Hills, a także jego główną dzielnicą biznesową. To właśnie ją nazwać można głównym ośrodkiem naukowym kraju, jej mieszkańcy z powodzeniem zasilają szeregi studentów najlepszych krajowych oraz światowych uczelni. Tutaj swoje siedziby mają zarówno największe firmy Korei Południowej, jak i wiele międzynarodowych korporacji. Będzie to doskonały wybór zarówno dla turystów biznesowych, jak i turystów indywidualnych czy par, którym szczególnie zależy na komforcie oraz prestiżowej lokalizacji hotelowej. Zanim jednak znajdziemy odpowiedni obiekt, warto przekonać się, czym zaskoczy nas Gangnam-gu. Znajduje się tu kompleks handlowy COEX, w którym znajdziemy m.in. oceanarium oraz centrum sztuki. Warto zajrzeć też do kompleksu Lotte World oraz na ulicę Apgujeong Rodeo Street. Nieopodal znajdują się stacje autobusowa Nambu, metra Yeoksam, które sprawnie przemieszczą nas w inne części miasta. Po zwiedzaniu z przyjemnością odpoczniemy w tutejszych ekskluzywnych hotelach 5-gwiazdkowych, oferujących chociażby treningowe pola golfowe czy ultranowoczesne pokoje i bliskość butików luksusowych marek. Entuzjaści nieco tańszych rozwiązań mogą zdecydować się na nocleg w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym, a backpackerzy, młode podróżujące pary czy grupy przyjaciół wybierają często hostele lub hoteliki. 

Centrum Seulu – Jongno

Jongno to w przeciwieństwie do dzielnicy Gangnam, istny powrót do przeszłości. Jongno, zwana dzielnicą pałacową przenosi nas w czasy wielkiej świetności, sztuki, kultury, historii. Warto zwiedzić

tu klasztor Chogye Sa, park Tapgol ora Świątynię Konfucjusza Jongmyo. Nieopodal usytuowany jest przepiękny pałac Gyeongbokgung, a także Narodowe Muzeum Ludowe. Dalej znajdują się pałac Changdeokgung, a także dzielnica handlowa Myeongdong. Warto pamiętać, że zarówno Gyeongbokgung, jak i Changdeokgung wschodzą w skład grupy 5 najpiękniejszych pałaców dynastii Joseon. W Seulu oprócz nich królują również mury obronne datowane na 1392 roku, Muzeum Sztuk Pięknych, Pomnik Ofiar Wojny oraz Doseonsa, największy klasztor buddyjski w kraju.

Jongno to idealny wybór dla każdego, kto chciałby poczuć prawdziwą atmosferę dawnego Seulu. W tutejszej bazie hotelowej dominują hotele o statusie 1, 2 lub 3 gwiazdek, co gwarantuje im racjonalność cenową. Dzięki niej, są osiągalne nie tylko dla podróżujących par, ale i rodzin, a także backpackerów.

Najlepiej oceniane hotele w: Seul

od 228 zł
od 290 zł
od 764 zł

Co podróżni mówią o mieście Seul?

9,8
Smakosze
8,1
Miłośnicy nocnego życia
7,6
Maniacy historii
7,5
Backpackers
7,5
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (897)
ままな真奈 ままつまつもまつもと松本
ままな真奈 ままつまつもまつもと松本
09.09.2019

Trudno jest wziąć taksówkę. To nie była dobra podróż, ponieważ musiałem ją zdjąć, nie wiedząc o tym.

Denise Silva
Denise Silva
30.04.2019

Byliśmy tam bardzo dobrze przyjęci, próbowali rozmawiać z nami po angielsku, a my w koreańskim z nimi, jedzenie jest wspaniałe, ale nawet ten, który nie powinien mieć pieprzu, jest pieprz! Pałace są oszałamiające, ale gubimy się nawet w Myengdong, w tej dzielnicy jest trochę wszystkiego, a najlepsze są stoiska z jedzeniem i sklepy z kosmetykami, obok siebie. Pamiętaj, aby wziąć torbę na śmieci, nosić plecak, aby zaoszczędzić na zakupach, i kupić kartę T-mo ney, aby korzystać z metra i dobrze się bawić!

Liao Ariel
Liao Ariel
21.03.2019

Seul to bardzo ciekawe miasto, z mnóstwem zabawnych miejsc i pysznym jedzeniem.

Ana De Regil
Ana De Regil
20.02.2020

La mejor experiencia de mi vida!! La comida, la cultura, la historia, los lugares antiguos... todo me encantó!!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 246 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Seul to Marzec, ze średnią ceną 462 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 421 zł za dobę. To 9% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 380 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Seul przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 0,9°C/33,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 29,7°C/85,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -5,7°C/21,7°F.
Lotnisko położone najbliżej: Seul to Seul Gimpo (GMP) (17,07 km). Inne pobliskie lotniska to: Seul Incheon (47,76 km)

Zaplanuj podróż do: Korea Południowa