Tel Awiw-Jafa

30 sty 202031 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Izraelski Tel-Awiw zwany jest miastem, które nigdy nie zasypia, a także najbardziej europejskim z miast Bliskiego Wschodu. Tel-Awiw to piękne widoki, wyjątkowy w skali świata kompleks kilku tysięcy białych zabudowań zwany Białym Miastem, a także piękny port i wiele coraz to bardziej nowoczesnych dzielnic.

Noclegi w Tel Awiw-Jafa - gdzie warto się zatrzymać?

Białe Miasto

Zespół miejski Białe Miasto w Tel Awiwie to nie lada gratka dla miłośników architektury, niezwykłych miejsc i rekordów. Precyzyjnie rzecz ujmując Białe Miasto jest kompleksem około 5 tysięcy budynków wzniesionych w latach 30. ubiegłego wieku w stylach międzynarodowym i Bauhaus, wzorując się na zasadach przyjętych przez Le Corbusiera, jednego z czołowych twórców modernistycznych. Ich autorami są architekci żydowskiego pochodzenia, którzy uciekając z nazistowskich Niemiec, udali się do Palestyny. Przez kilkadziesiąt lat ten zespół miejski zachwycał, dziś został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także stanowi jeden z największych na świecie kompleksów wybudowanych w tym bauhaus. Warto udać się też na dalszą eksplorację miasta i odnaleźć ulice Allenby’ego oraz Rothschilda – to ich skrzyżowanie daje początek wielu najbardziej popularnym turystycznym trasom. Dalej, czeka na nas dzielnica Neve Tzedek, dziś modna, nowoczesna, artystyczna, pełna knajpek, butików i restauracji. Mieszczą się tu również siedziby teatrów. Do arcyciekawych miejsc należy również meczet Hassana Beka, usytuowany na tle nowoczesnych wieżowców, nieopodal morskiego brzegu. Przywrócenie mu dawnej świetności zawdzięczona on protestom muzułmanów, którym nie przypadł do gustu pomysł urządzenia w nim… klubu nocnego! Dzięki wsparciu rządu egipskiego odrestaurowano obiekt tak, by zachwycał do dziś.

Białe Miasto i jego okolice to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby zwiedzić miasto. Poza hotelami o statusie 3, 4 oraz 5 gwiazdek, przygotowano tu również setki apartamentów i kwater prywatnych o zróżnicowanym poziomie cen oraz komfortu.

Stare Miasto Jaffa / Old Jaffa

Jaffa to najstarsza dzielnica Tel-Awiwu, a także rejon, z którego narodził się Tel Awiw. Jego główną atrakcją jest port, jeden z najstarszych na świecie. Tutaj, tuż za falochronem, znajdują się skały w kolorze czerni. Największa z nich nosi imię Andromeda, co stanowi odwołanie do mitologii greckiej. Wierzono, że to właśnie tutaj wspomniana Andromeda została przykuta do skały jako ofiara dla potwora z morskich głębin. Dziś po tej niewieście nie ma już śladu, ale pozostały liczne statki czy kutry rybackie. Znajduje się tu również targowisko o niezwykle charakterystycznym klimacie. Tuż obok portu z łatwością dostrzec można latarnię morską, dziś już nieczynną. To jednak nie ona jest największą okoliczną atrakcją. To miano należy się datowanemu na XII wiek meczetowi Mahamoudia, a także znajdującej się przy nim wieży zegarowej, powstałej na cześć tureckiego sułtana Abd-ul-Hamida II,  oraz fontannie wybudowanej podobno specjalnie dla pielgrzymów.

Jaffa to doskonałe miejsce na nocleg dla rodzin z dziećmi oraz każdego, komu marzy się pobyt z historią w tle. Przygotowano tu wiele prywatnych apartamentów, zarówno tych najdroższych i najbardziej luksusowych, jak i tych nieco skromniejszych, ale spełniających potrzeby turystów, którym zależy na nieco bardziej ekonomicznych rozwiązaniach.

Najlepiej oceniane hotele w: Tel Awiw-Jafa

od 537 zł
od 919 zł
od 1 225 zł

Co podróżni mówią o mieście Tel Awiw-Jafa?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
9,2
Smakosze
9,1
Maniacy historii
8,3
Miłośnicy natury
7,7
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (346)
Anna Radziejewska
Anna Radziejewska
03.01.2020

Na pewno tam wrócę bo głód tego miejsca pozostał

Elisheva  Teboul
Elisheva Teboul
14.10.2019

Uwielbiam, to naprawdę mój typ miejsca, jest bardzo żywy, bardzo szczęśliwy, możemy poznać wielu ludzi, naprawdę miłych ludzi, naprawdę polecam wszystkim, aby przeżyli takie doświadczenia

Jana Elsi
Jana Elsi
06.10.2019

Ludzie i jedzenie są niesamowite. Uwielbiałem ten kraj i podróżowałem do Morza Martwego i Jerozolimy ...

Anna Lavrukhina
Anna Lavrukhina
21.08.2019

Nic specjalnego, ale klub, który odwiedziłem ostatniej nocy, był całkiem dobry w lokalnym stylu. Wymeldowanie z lotniska jest okropne !!!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 608 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Tel Awiw-Jafa to Listopad, ze średnią ceną 1 341 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 723 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Tel Awiw-Jafa przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 13,3°C/55,9°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 31,4°C/88,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 9,2°C/48,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Tel Awiw-Jafa to Ben Gurion Intl (TLV) (11,55 km).

Zaplanuj podróż do: Izrael