Reykjavík

20 mar 201921 mar 2019

2 gości - 1 pokój

Islandia nie jest typową turystyczną destynacją. To wyspa daleka, nieznana, odrobinę dzika. Jej mieszkańcy słyną z doskonałej muzyki oraz uwielbienia dla polskich batoników Prince Polo. Jej teren tworzą błękitna laguna o gorących źródłach, kolorowe góry mieniące się w słońcu, a także wulkaniczna lawa oraz same wulkany, które – jak można się było przekonać kilka lat temu – potrafią skutecznie sparaliżować ruch lotniczy całej Europy. Znajdziemy tu nawet wioski, w których żyją… elfy. W stolicy wyspy, Reykjaviku, może ich nie spotkamy, ale z pewnością warto zobaczyć skarby miasta. Które miejsce wybrać na nocleg? Oto dwie propozycje.

Noclegi w Reykjaviku - gdzie warto się zatrzymać?

Ulica Hverfisgata

Jedna z dłuższych ulic stolicy, Hverfisgata ułożona jest równolegle do północnego wybrzeża wyspy. Okoliczna baza noclegowa ulokowana głównie wzdłuż ulicy zawiera wiele z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych miejsc w mieście. Znajdziemy tu wiele drogich i luksusowych hoteli ****, w dużej mierze sieciowych. To co może zaskoczyć, to wysokie ceny, lecz nie tylko w hotelach, ale również w prywatnych apartamentach. Potrafią być one o wiele wyższe! Designerskie wnętrza, biel, drewno, naturalne materiały, luksus i komfort – to wszystko oferują spragnionym relaksu turystom. Miasto jest niewielkie, więc do większości atrakcji czeka nas jedynie spacer w uroczych okolicznościach przyrody. Uwaga, będzie wietrznie! Stąd też niedaleko jest do wybrzeża, skąd możemy popłynąć w rejs pooglądać wieloryby. Podobno mamy aż 90% szans, że je tu spotkamy.

Ulice Frakkastigur oraz Laekjargata

Teren między ulicami Frakkastigur oraz Laekjargata posiada największe zagęszczenie hosteli w całym mieście. Zazwyczaj wybierają je podróżnicy, którzy poszukują budżetowego noclegu, a do Reykjaviku przyjeżdżają na kilka dni przed wyprawą dookoła lub w głąb wyspy. Jeśli weźmiemy własny śpiwór, być może uda się nam dodatkowo obniżyć cenę. Do dyspozycji gości oddano tu głównie pokoje wieloosobowe. Koszt noclegu jest relatywnie najniższy, choć warto pamiętać o tym, że Islandia to kraj wysokich cen. Ponieważ najlepsze i najtańsze hostele cieszą się dużym powodzeniem, warto miejsca rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, kiedy łóżka są dostępne, a ceny niższe. Stąd, każdy turysta o odpowiednim dystansie może wybrać się do Muzeum Fallologicznego, w którym znajduje się

mierzący ponad 1,70 metra największy penis na świecie. Osobliwe, ale i zabawne – muzeum cieszy się niezwykłą popularnością. 

Najlepiej oceniane hotele w: Reykjavík

od 584 zł
od 898 zł

Co podróżni mówią o mieście Reykjavík?

9,8
Miłośnicy przygód
8,1
Backpackers
7,7
Miłośnicy natury
7,4
Miłośnicy sztuki
6,8
Smakosze
Opinie użytkowników (117)
Ericka Drapp
Ericka Drapp
18.02.2019

Reykjavík is an amazing place. Iceland is an amazing place. You will never want to go home. There’s something about Iceland that draws the soul and leaves you heartbroken when you have to go home.

Poppy Adamski
Poppy Adamski
13.01.2019

I found it a very pretty city. I would definitely go again. It can be quite expensive for food.

Jonathan Klepsch
Jonathan Klepsch
23.11.2018

The Blue Lagoon was an excellent visit. Mostly stayed within Rekyavik, but the people were extremely nice and most people spoke English very well.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
30.06.2018

Nice clean quiet, least crowded and northern most capital city. Not a whole lot of things to do in the city : a church, a marina, whale & maritime museums, restaurants & shops. Iceland is more for nature lovers : volcanoes, lava rock walls, glaciers, waterfalls, geysers and amazing landscapes.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Kwiecień; średnia cena noclegu to wówczas 627 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Reykjavík to Czerwiec, ze średnią ceną 918 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 747 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.

Zaplanuj podróż do: Islandia