Amsterdam

21 lut 201922 lut 2019

2 gości - 1 pokój

Niewiele jest na świecie miejsc tak różnorodnych, odważnych i kolorowych jak Amsterdam. Sąsiedztwo Muzeów Biblii, van Gogha, Marihuany, Haszyszu i Konopi ze słynną Dzielnicą Czerwonych Latarni może wydawać się nieco egzotyczne, ale stanowi kwintesencję miasta i jego cech – bezkompromisowości, otwartości i braku ograniczeń. By w pełni poczuć jego klimat warto zatrzymać się tu choć na kilka dni, bo również i w noclegowej ofercie miasta każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w Amsterdamie - gdzie warto się zatrzymać?

Museumplein – Dzielnica Muzeów

Podobnie jak i w całym mieście, Dzielnica Muzeów poprzetykana jest małymi stylowymi hotelikami, dużymi hotelami 3- i 4-gwiazdkowymi oraz całorocznymi niewielkimi apartamentami i loftami do wynajęcia. Nocleg tutaj zazwyczaj wybierają miłośnicy sztuki, historii, osoby w każdym wieku uwielbiające zwiedzać, poznawać i odkrywać. Ceny kształtują się na poziomie od umiarkowanych do bardzo wysokich. Sama Dzielnica Muzeów skupia trzy główne i największe muzea Amsterdamu - Rijkmuseum - holenderskie muzeum narodowe z dziełami Vermeera czy Rembrandta, Stedelijk Museum - jedno z najlepszych muzeów sztuki współczesnej na świecie z jedną z najbogatszych kolekcji oraz Muzeum Van Gogha, co roku znajdującego się na liście najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych globu.

Dziewięć ulic (9 straatjes) i ulica Hooftstraat

Każdy kto marzy o zagranicznych zakupach zachwyci się Amsterdamem. Może wybrać ulicę P.C. Hoofstraat by wydać fortunę w pełnych przepychu butikach światowych projektantów czy snobistycznych salonach z najdroższymi zegarkami i biżuterią. Luksusowe noclegi oferują tu hotele 5-gwiazdkowe oraz mniejsze hotele butikowe. Doskonałe dla turystów zakupowych, stylistów, biznesmenów. Tuż obok obszar Dziewięciu Ulic, pełen mniejszych sklepików z modą alternatywną i unikatową, często w pojedynczych egzemplarzach. Gratka dla indywidualistów świadomych swojego stylu, stylistów, redaktorów magazynów i… dla miłośnika mody w każdym wieku. Można tu wynająć pokój w hotelu 3-gwiazdkowym lub znaleźć bardziej budżetowe zakwaterowanie wynajmując prywatny apartament. Znaleźć tu również można relatywnie niedrogie hotele o statusie jednej gwiazdki, nierzadko wybierane przez podróżujące rodziny.

Amsterdam Centraal

Położenie głównej stacji kolejowej względem miasta jest niezwykle korzystne, znajduje się bowiem bardzo blisko centrum oraz w bezpośrednim sąsiedztwie wielu barów i restauracji, w których kwitnie nocne życie. Okolice Amsterdam Centraal wypełniły w większości hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe. Część z nich to klasyczne hotele sieciowe o wysokich cenach. Często wybierają je starsi turyści oraz biznesmeni ceniący spokój, komfort i doskonałą obsługę. Pozostałe to unikatowe mniejsze i większe hotele o nierzadko artystycznym charakterze. Zdarza się, że w ich restauracjach mieszą się biblioteki, a pokoje wypełnione są dziełami sztuki z pobliskich pracowni. Stanowią ciekawostkę samą w sobie, dlatego zdarza się, że pomimo wyższych cen wybierane są przez podróżujące pary czy przyjaciół, gotowe przekroczyć swój budżet, byle zakosztować tej odmienności.  

Najlepiej oceniane hotele w: Amsterdam

od 450 zł
od 587 zł
od 1 097 zł

Co podróżni mówią o mieście Amsterdam?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
8,3
Maniacy historii
8,2
Miłośnicy sztuki
8,0
Smakosze
7,8
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (922)
Alejandro Chávez
Alejandro Chávez
04.02.2019

Ámsterdam es pintoresco, la gente es amable y es un lugar al que tienes que ir al menos una vez en la vida

Jocelyn  Vega
Jocelyn Vega
20.01.2019

Para ir una vez en la vida, merece la pena como ciudad, lo único malo es la cantidad de establecimientos de comida rápida, lo demás precioso!

Natalie Jernejcic
Natalie Jernejcic
15.01.2019

I had a great time here! There are wonderful museums! Just be sure to book them online ahead of time as tickets cannot be purchased at the door of the Anne Frank Museum! Amsterdam is very LGBTQ+ friendly and has a great music and night club scene! There are plenty of public parks, canals for boat rides and coffee shops to enjoy what Amsterdam is known best for!

Meshal Al-harbi
Meshal Al-harbi
12.01.2019

Amazing city , beautiful to qalk around, good sweet, at night not suitable for kids

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 520 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Amsterdam to Styczeń, ze średnią ceną 520 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 750 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 766 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.

Zaplanuj podróż do: Holandia