Amsterdam

24 kwi 201925 kwi 2019

2 gości - 1 pokój

Niewiele jest na świecie miejsc tak różnorodnych, odważnych i kolorowych jak Amsterdam. Sąsiedztwo Muzeów Biblii, van Gogha, Marihuany, Haszyszu i Konopi ze słynną Dzielnicą Czerwonych Latarni może wydawać się nieco egzotyczne, ale stanowi kwintesencję miasta i jego cech – bezkompromisowości, otwartości i braku ograniczeń. By w pełni poczuć jego klimat warto zatrzymać się tu choć na kilka dni, bo również i w noclegowej ofercie miasta każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w Amsterdamie - gdzie warto się zatrzymać?

Museumplein – Dzielnica Muzeów

Podobnie jak i w całym mieście, Dzielnica Muzeów poprzetykana jest małymi stylowymi hotelikami, dużymi hotelami 3- i 4-gwiazdkowymi oraz całorocznymi niewielkimi apartamentami i loftami do wynajęcia. Nocleg tutaj zazwyczaj wybierają miłośnicy sztuki, historii, osoby w każdym wieku uwielbiające zwiedzać, poznawać i odkrywać. Ceny kształtują się na poziomie od umiarkowanych do bardzo wysokich. Sama Dzielnica Muzeów skupia trzy główne i największe muzea Amsterdamu - Rijkmuseum - holenderskie muzeum narodowe z dziełami Vermeera czy Rembrandta, Stedelijk Museum - jedno z najlepszych muzeów sztuki współczesnej na świecie z jedną z najbogatszych kolekcji oraz Muzeum Van Gogha, co roku znajdującego się na liście najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych globu.

Dziewięć ulic (9 straatjes) i ulica Hooftstraat

Każdy kto marzy o zagranicznych zakupach zachwyci się Amsterdamem. Może wybrać ulicę P.C. Hoofstraat by wydać fortunę w pełnych przepychu butikach światowych projektantów czy snobistycznych salonach z najdroższymi zegarkami i biżuterią. Luksusowe noclegi oferują tu hotele 5-gwiazdkowe oraz mniejsze hotele butikowe. Doskonałe dla turystów zakupowych, stylistów, biznesmenów. Tuż obok obszar Dziewięciu Ulic, pełen mniejszych sklepików z modą alternatywną i unikatową, często w pojedynczych egzemplarzach. Gratka dla indywidualistów świadomych swojego stylu, stylistów, redaktorów magazynów i… dla miłośnika mody w każdym wieku. Można tu wynająć pokój w hotelu 3-gwiazdkowym lub znaleźć bardziej budżetowe zakwaterowanie wynajmując prywatny apartament. Znaleźć tu również można relatywnie niedrogie hotele o statusie jednej gwiazdki, nierzadko wybierane przez podróżujące rodziny.

Amsterdam Centraal

Położenie głównej stacji kolejowej względem miasta jest niezwykle korzystne, znajduje się bowiem bardzo blisko centrum oraz w bezpośrednim sąsiedztwie wielu barów i restauracji, w których kwitnie nocne życie. Okolice Amsterdam Centraal wypełniły w większości hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe. Część z nich to klasyczne hotele sieciowe o wysokich cenach. Często wybierają je starsi turyści oraz biznesmeni ceniący spokój, komfort i doskonałą obsługę. Pozostałe to unikatowe mniejsze i większe hotele o nierzadko artystycznym charakterze. Zdarza się, że w ich restauracjach mieszą się biblioteki, a pokoje wypełnione są dziełami sztuki z pobliskich pracowni. Stanowią ciekawostkę samą w sobie, dlatego zdarza się, że pomimo wyższych cen wybierane są przez podróżujące pary czy przyjaciół, gotowe przekroczyć swój budżet, byle zakosztować tej odmienności.  

Najlepiej oceniane hotele w: Amsterdam

od 921 zł
od 1 018 zł
od 1 913 zł

Co podróżni mówią o mieście Amsterdam?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
7,9
Miłośnicy przygód
7,9
Maniacy historii
7,8
Miłośnicy sztuki
7,7
Smakosze
Opinie użytkowników (962)
Daniela  Aranzulla
Daniela Aranzulla
19.04.2019

Da vedere assolutamente e da vivere soprattutto. Fate un giro in bici, entrate in tutti i musei, girate a piedi e ammirate tutto quello che ha da offrire Amsterdam.

Ale  Mont
Ale Mont
01.04.2019

Destino perfeito para ir com amigos, família ou sozinho. Importante estar aberto a novas experiências e com a mente livre de preconceitos. Conheci pessoas maravilhosas e me diverti o tempo todo. Sensação de liberdade e bem estar, lugar que abraça e não te solta.

Luisa Santaniello
Luisa Santaniello
15.03.2019

Amsterdam è assurda, spazi immensi, cibo ovunque, le persone sono tutte molto affabili. A parte il tempo spesso grigio (si parla del mese di gennaio) non faceva così tanto freddo!

Carla Sanny
Carla Sanny
02.03.2019

E meraviglioso, quei canali sono così romantici, ci sono musei da visitare, e vivibile, accogliente, anche gli olandesi sono accoglienti.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 518 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Amsterdam to Czerwiec, ze średnią ceną 1 125 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 746 zł za dobę. To 1% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 756 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Amsterdam przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 8,7°C/47,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 20,2°C/68,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Grudzień, ze średnią temperaturą 1,0°C/33,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Amsterdam to Amsterdam Schiphol (AMS) (11,04 km). Inne pobliskie lotniska to: Rotterdam (55,16 km)

Zaplanuj podróż do: Holandia