Walencja

11 kwi 202012 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Hiszpańska Walencja kojarzy się jednoznacznie z katedrą. I to skojarzenie z lubością wykorzystują hotelarze czy restauratorzy pieczołowicie mierząc odległość od niej i czyniąc z niej swój atut oraz wyjaśnienie dość wysokich cen. Co oprócz katedry można zobaczyć w tym urokliwym mieście i czy można posmakować tu prawdziwego hiszpańskiego życia oraz smakowitych tapas?

Noclegi w Walencji - gdzie warto się zatrzymać?

Ciutat Vella

Choć Dzielnica Ciutat Vella (Stare Miasto), w całości uznawana jest za niezwykle atrakcyjną turystycznie, to jednak o prawdziwej atrakcyjności decyduje odległość od katedry. Wielu hotelarzy czy restauracji prześciga się w pomiarach, czyniąc z niej jeden ze swoich głównych atutów. Zanim jednak przyjdzie czas na wybór hotelu, warto przyjrzeć się bliżej atrakcjom, które oferuje nam ta część miasta. Poza majestatyczną i urzekającą katedrą, będącą chlubą miasta, warto zobaczyć tu między innymi Plaza de la Virgen oraz Plaza del Ayuntamiento, a także zajrzeć do pobliskich restauracji, kawiarni i knajpek. Dalej znajduje się Plaza de Toros, La Lonja de la Seda – dawna giełda jedwabiu wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Zamek Cardona oraz wiele… ekskluzywnych butików jubilerskich oraz domów mody. Nieopodal znajduje się dworzec czy stacje metra, a wśród nich Xativa, która zapewnia połączenia bezpośrednie z lotniskiem.

Do atrakcji należy tu również baza hotelowa. Wiele z tutejszych obiektów to hotele ulokowane w przepięknych XIX-wiecznych pałacach na myśl przywodzących urok dawnej Walencji. Fragmenty budynku stanowią nawet rzymskie mozaiki z II wieku czy gotyckie łuki, a niektóre z nich liczą sobie nawet około 2000 lat. Sama wizyta w hotelu może więc okazać się doskonałą lekcją historii.

Jak na tak prestiżową okolicę przystało, ceny nie należą tu do najniższych. Najbardziej zamożni turyści wybierają często luksusowe apartamenty, hotele butikowe lub hotele klasyczne o statusie 4 gwiazdek. Na szczęście rejon Ciutat Vella posiada ofertę również dla osób, które nie chciałyby wydawać fortuny. Bogata oferta pensjonatów, hotelików, hosteli czy skromniejszych apartamentów zadowoli zarówno podróżujące rodziny, jak i backpackerów, turystów indywidualnych, jak i pary.

Extramurs

Co znajduje się w pobliżu? Stare Miasto, a przede wszystkim stacje metra, między innymi Angel Guimerà, Plaza de España i Xàtiva. Extramurs to doskonały wybór dla osób, które chciałyby zakosztować hiszpańskich smaków w barach tapas, lokalnej rozrywki, a także poobserwować lokalne życie, chociażby odwiedzając targ. Stąd odjeżdżają nawet autobusy na plażę, a nieopodal znajduje się duży dworzec kolejowy Norte. Bliskość głównej dzielnicy handlowej z pewnością ucieszy niejednego turystę. Spacer doprowadzi nas do Walenckiego Instytutu Sztuki Współczesnej, Muzeum Historii Naturalnej oraz do ogrodu botanicznego. Nieco dalej położone jest Miasto Sztuki i Nauki, a nieco bliżej – miejska arena walk byków.

W rejonie Extramurs możemy spodziewać  się wielu obiektów hotelowych bez kategorii gwiazdkowej. Wśród nich znajduje się wiele hoteli o wysokim standardzie, ale także niezliczona ilość apartamentów, od ekskluzywnych po standard backpackerski.

Najlepiej oceniane hotele w: Walencja

od 407 zł
od 605 zł

Co podróżni mówią o mieście Walencja?

9,8
Smakosze
9,5
Miłośnicy natury
9,2
Podróżujące rodziny
9,0
Maniacy historii
8,7
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (233)
Montse Armenta
Montse Armenta
22.10.2019

Na śniadanie świetną opcją jest Dulce de leche, lunch i kolacja najpiękniejsze. Posteria z pamiątkami i gnom

Карина Дубова
Карина Дубова
13.05.2019

Wspaniałe miasto, w którym chcesz wrócić! Poszli do piłki nożnej na stadion Mestalla, spędzili cały dzień w akwarium, popłynęli w przezroczystym kajaku w Mieście Nauk i Sztuki, spacerowali po starym mieście. Z Walencji pozostawiły najbardziej żywe wrażenia!

J W
J W
09.04.2019

Moje ulubione miasto na świecie. Ma idealną równowagę między przerwą na miasto a przerwą na plażę. Ceny były świetne i można znaleźć wiele tanich barów i restauracji. Biorąc pod uwagę, że pogoda była tak dobra, większość zajęć, które wykonałem, była na zewnątrz i bezpłatna. Jedzenie było absolutnie piękne i bardzo przystępnej cenie.

José Luis García Quirante
José Luis García QuiranteAlmería
06.01.2017

Bardzo gorące miasto, które nie zaleca się odwiedzać go latem. Ma tak wiele rzeczy do zrobienia, więc lepiej mieć czas, aby je odwiedzić.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Maj; średnia cena noclegu to wówczas 412 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Walencja to Styczeń, ze średnią ceną 615 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 433 zł za dobę. To 10% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 479 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Walencja przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 13,4°C/56,0°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 28,4°C/83,1°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 4,8°C/40,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Walencja to Walencja (VLC) (9,02 km).

Zaplanuj podróż do: Hiszpania