Malaga

25 sty 202026 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Miejsce narodzin Pablo Picasso oraz przepiękne plaże i zabytki – tak w skrócie scharakteryzować można Malagę, położoną urokliwie na hiszpańskim Costa del Sol. Andaluzyjska Malaga ma smak hodowanych tu fig, bananów, trzciny cukrowej i łowionych kalmarów, sardeli i ośmiornic. Tu produkuje się rodzynki oraz wino. Stąd pochodzą członkowie słynnej grupy poetyckiej Pokolenie 27, tutaj też swoją poruszającą muzykę tworzył zespół Chambao. Na jaki rodzaj noclegu i na jaką lokalizację się zdecydować, by w pełni poznać potencjał tego miasta oraz jego znamienite zabytki? Warto wybrać pomiędzy Lagunillas, a Monte de Gibralfaro.

Noclegi w Maladze - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum – Lagunillas

Dzielnica, której aktywność turystyczna skupia się głównie na osobie Pabla Picassa, chluby miasta i jej marketingowego skarbu. W niedalekiej odległości od Calle Victoria znajduje się tutaj Instytut Pabla Picasso, Plaza de la Merced oraz Muzeum Narodowe – dom, w którym urodził się artysta. Doskonałe dla entuzjastów jego talentu, ale i osób, które co prawda sztuką się nie interesują, ale z przyjemnością poznają nowe miejsca. Chociaż baza noclegowa miasta skupiona jest około 100-200 metrów na południowy - zachód, to wokół placu i tak znaleźć można ciekawe miejsca noclegowe – hostel i kilka hoteli, głównie 3-gwiazdkowych, w których nierzadko nastrój nawiązuje do prac słynnego artysty.

Monte de Gibralfaro

Teren Monte de Gibralfaro i jego okolica to miejsce niezwykle w mieście popularne. Spotkać tu można zarówno duże grupy turystów na wycieczkach objazdowych, jak i rodziny, pary podróżujące samochodem wzdłuż wybrzeża, czy nawer backpackersów. Co takiego wyjątkowego jest w tym miejscu? Na górze Gibralfaro i u jej podnóży ulokowane są najznamienitsze atrakcje Malagi. Na początek Castillo de Gibralfaro - wybudowany z X wieku zamek znajdujący się na szczycie wzgórza oraz u jego podnóża – forteca La Arcazaba, największa hiszpańska świątynia wzniesiona przez muzułmanów. Dalej Parador – zamek i przepiękna katedra. Zgodnie z legendą, katedra według oryginalnych planów miała mieć dwie wieże. Niestety z powodu problemów finansowych wybudowano tylko jedną z nich. Z tego powodu często bywa nazywana „kobietą o jednej ręce”, czyli

La Manquita. Poszukując noclegu w okolicy można zdecydować się na droższy apartament lub podejść w kierunku Plaza de la Marina, gdzie znajdziemy budżetowe hostele i niższe ceny. 

Najlepiej oceniane hotele w: Malaga

od 332 zł
od 526 zł
od 868 zł

Co podróżni mówią o mieście Malaga?

9,8
Maniacy historii
9,5
Miłośnicy nocnego życia
9,2
Podróżujące rodziny
8,7
Smakosze
7,5
Miłośnicy sztuki
Opinie użytkowników (258)
Aleksander Bednarczyk
Aleksander Bednarczyk
05.11.2019

Wspinanie w el chorro. Niepowtarzalne.

Catriona  Murphy
Catriona Murphy
23.07.2019

Wspaniałe dziewczyny wyjeżdżają, zatrzymaliśmy się w Barceló Malaga z basenem na dachu i łatwym dostępem z dworca kolejowego. Polecam łaźnie tureckie na starym mieście - wspaniałe. Jedzenie było na najwyższym poziomie. Nie mogę się doczekać powrotu.

Игорь Робозверев
Игорь Робозверев
10.06.2019

Ceny są niższe niż w innych kurortach, takich jak Francja i Włochy ...

Rebecca K
Rebecca K
31.07.2018

Żywe i ekscytujące miasto. Wynajmij rower i przewodnik i zobacz miasto na dwóch kołach. Piękne, interesujące i dużo do zobaczenia i zrobienia.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 303 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Malaga to Sierpień, ze średnią ceną 561 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 417 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Malaga przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 12,1°C/53,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 31,4°C/88,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 7,3°C/45,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Malaga to Málaga (AGP) (8,77 km).

Zaplanuj podróż do: Hiszpania