Alderney

25 maj 201926 maj 2019

2 gości - 1 pokój

Alderney to malutka wysepka o niewielkich rozmiarach. Na 3 kilometrach szerokości oraz 5 kilometrach długości znajdziemy tu jedno miasto, jego rząd i parlament, pola golfowe, niezwykłą atmosferę i oszałamiającą przyrodę. Z lotniska do miasta dochodzi się na piechotę! Co ciekawe, na tak malutkiej wyspie zaskoczy nas ogromny port, zbudowany dla angielskiej flotylli normandzkiej. To prawdziwa wyspa osobliwości!

Noclegi w Alderney - gdzie warto się zatrzymać?

St. Anne

St. Anne to jedyne miasto na wyspie. Do niego z lotniska dojdziemy na piechotę – tu wszystko jest tak blisko! Panuje tu wyjątkowa atmosfera, do której szybko przywykniemy. Aż trudno uwierzyć jak wiele atrakcji znajduje się w okolicy. I choć wydawać by się mogło, że ze względu na niewielkie rozmiary wyspy na zwiedzenie go wystarczy poświęcić dzień czy dwa – nic bardziej mylnego. Tydzień to za mało. Można tu uprawiać turystykę pieszą, jeździć na rowerze, żeglować i łowić ryby. Organizowanych jest tu również wiele atrakcji i imprez, a na samej wyspie znajduje się centrum medytacji. Z przyjemnością poznawać tu będziemy przyrodę i historię pięknego Alderney. Spotkamy tu z pewnością wielu turystów podróżujących samotnie. St. Anne i okolice to miejsce niezwykle bezpieczne, dlatego bez obaw mogą oni zwiedzać każdy jego zakątek. Będzie to też doskonały pomysł na wspólny rodzinny wyjazd, romantyczne wakacje dla par czy też urlop spędzony w gronie przyjaciół. Niezwykła serdeczność i spokój oraz moc tutejszych atrakcji sprawią, że pobytu w Alderney długo nie zapomnimy. Architektoniczne dostrzeżemy tu wiele elementów romańskich czy germańskich. Na przestrzeni ponad 5000 lat, odkąd to wyspa była zamieszkana, powstał tu unikatowy architektoniczny spójny misz-masz. Z przyjemnością zostaniemy również obserwatorami przepięknej natury i jej bogactw. Niezliczone gatunki ptaków, w tym prześmieszne maskonury, kuce, jeże o blond kolcach (!), a nawet delfiny, które dostrzec można czasami nieopodal wybrzeża – tym wszystkim zachwyci nas okolica.

Warto będzie się tu zatrzymać w jednym z hoteli lub kempingów. Te pierwsze zaskoczą nas kameralnością, urokiem i przemiłą obsługą.

Nabrzeże

Nieopodal St. Anne  i w jej otoczeniu przygotowano bazę noclegową bazującą na prywatnych willach, wakacyjnych domach, wiejskich chatach i prywatnych kwaterach. Można tu również odnaleźć noclegi nietypowe – chociażby w starym forcie! Będą one doskonałe dla osób poszukujących spokoju, czasem samotności. 

Najlepiej oceniane hotele w: Alderney

od 144 zł
od 248 zł

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Kwiecień; średnia cena noclegu to wówczas 263 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Alderney to Czerwiec, ze średnią ceną 331 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Maj w zeszłym roku wynosiła 297 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
Lotnisko położone najbliżej: Alderney to Alderney (ACI) (1,35 km). Inne pobliskie lotniska to: Guernsey (42,39 km)

Zaplanuj podróż do: