Tbilisi

21 lut 201922 lut 2019

2 gości - 1 pokój

Tbilisi to istny tygiel kulturowy. Znajduje się tu niezliczona ilość świątyń, a różnorodne wpływy, którym miasto podlegało przez wieki do dziś widoczne są na jego ulicach. Tbilisi bywa egzotyczne i bardzo gorące, ze względu na znajdujące się tutaj gorące źródła. Nawet jego nazwa pochodzi od słowa „ciepły”!

Noclegi w Tbilisi - gdzie warto się zatrzymać?

Dzveli Tbilisi - Stare Tbilisi

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Starego Tbilisi jest Wielka Synagoga, zwana Synagogą Żydów z Achalciche. Główna świątynia tutejszej wspólnoty wraz z przyległymi instytucjami czy sklepikami tworzy wręcz całą żydowską dzielnicę. Co ciekawe, jako jedyna posiada również galerię dla kobiet. 

Nad Starym Miastem góruje twierdza Narikala, z odbudowanym w 1990 roku monastyrem. Piękny widok roztaczający się stąd na całe miasto zyskał sobie entuzjastów zarówno wśród turystów, jak i lokalnych… zakochanych. Nieopodal znajduje się też malownicza ścieżka do obiektu widocznego z całego miasta. Aluminiowa statua Matki Gruzji, czyli Kartis Deda to 20-metrowy posąg symbolizujący gościnność oraz pragnienie wolności Gruzinów. W starej części miasta nie lada atrakcją będzie też Gorgasalis Moedani, plac pełen kamienic o ręcznie rzeźbionych i kolorowych drewnianych balkonach. Do tego należy odwiedzić Abanotubani, dzielnicę łaźni, którą już z daleka rozpoznamy po unoszącej się tu delikatnej mgiełce. Ta część miasta liczy sobie ponad 1500 lat!

Stare Tbilisi posiada zróżnicowaną bazę noclegową, znajdziemy tu zarówno hotele 4- i 5-gwiazdkowe, jak i hostele czy apartamenty o zróżnicowanej jakości. Ta lokalizacja doskonała będzie dla entuzjastów historii oraz turystów, którzy lubią zwiedzać każdy zakątek miasta.

Dzveli Tbilisi – Plac Wolności

Choć Plac Wolności (Tavisuplebis moedani) zalicza się do Starego Miasta, mówi się, że stanowi on początek nowoczesnego i nowego miasta. Przy samym placu ulokowano ratusz oraz kolumnę – pomnik św. Jerzego. W odległości krótkiego spaceru znajdują się jedne z największych atrakcji miasta - między innymi kościół Kaszweti czy Gruzińskie Muzeum Sztuki. Rejon Placu Wolności zwany jest rozrywkowym, handlowym oraz restauracyjnym centrum miasta. Warto zajrzeć tu szczególnie wieczorem lub tu wrócić po całym dniu pełnym zwiedzania. Okoliczne restauracje serwują dania lokalnej kuchni, które pokażą nam smaki Gruzji. Kraj możemy poznać również przez jego kulturę, a doskonałą ku temu okazję tworzą Teatr Opery i Baletu oraz Teatr Rustaveli.

Obiekty tutejszej bazy noclegowej to niezwykła mieszanka. Poszukujący elegancji i dużego komfortu w spokojnym otoczeniu wybiorą hotele 3- lub 4-gwiazdkowe. Z kolei backpackerzy, rodziny czy podróżujące pary mogą zdecydować się na odrobinę tańsze apartamenty czy hostele. 

Najlepiej oceniane hotele w: Tbilisi

od 137 zł
od 257 zł
od 763 zł

Co podróżni mówią o mieście Tbilisi?

9,8
Maniacy historii
8,1
Smakosze
8,0
Backpackers
7,2
Miłośnicy przygód
6,6
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (94)
Светлана Цыганкова
Светлана Цыганкова
28.01.2019

Любовь с первого взгляда! Гостеприимство,радушие,вкусная еда,чистый воздух,патрясающая природа,история от всего этого голова кружится!

06.01.2019

Best time I had in a while. Loved the food, and don’t get me started on the wine, you have to try “Alladasturi”! Most welcoming people ever

Wandering Sober
Wandering SoberAtyrau
04.01.2018

I was here during Tiblisi day. They gave me an incredible expirence during my say. The bread cheese and wine make life worth living. I had my flight get cancelled the next morning and was happy to stay another night.

Dem Dem
Dem Dem
01.08.2016

Tbilisi is old capital very nice interesting and istorian I Love Tbilisi you?

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 269 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Tbilisi to Styczeń, ze średnią ceną 269 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 274 zł za dobę. To 1% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 278 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.

Zaplanuj podróż do: Gruzja