Kopenhaga

27 lip 201928 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Fly Stay Save + Oszczędzaj na hotelach dzięki rabatom po zarezerwowaniu lotu na Skyscanner. Super!

Kopenhaga ma opinię niezwykłego miasta. Na pierwszy rzut oka bardzo spokojne i ciche, szybko przemienia się w centrum kultury niezależnej i stolica centrów rozrywki dla dzieci. Dlaczego w Christianii nie można robić zdjęć mieszkańcom i gdzie najlepiej zabrać dzieci?

Noclegi w Kopenhadze - gdzie warto się zatrzymać?

Christianshavn

Na terenie dzielnicy Christianshavn znajduje się jedna z najbardziej wyjątkowych, unikatowych i autonomicznych społeczności zamieszkująca Christianię, zwaną Wolnym Miastem Christiania. Początkowo zamieszkiwana przez hippisów do tej pory uchodzi za najbardziej znaczący ośrodek

kultury alternatywnej na świecie. Wchodząc na teren Christianii warto pamiętać o dwóch zasadach: zakazie ruchu kołowego oraz zasadzie „nie biegaj” – tutaj każda biegająca osoba traktowana jest jak policjant, lub złodziej. Na terenie Christianii nie można również robić zdjęć mieszkańcom, ani ich filmować.

By z bliska przyjrzeć się tej ciekawej społeczności warto skorzystać z noclegu, który również trudno nazwać typowym. Tutejsza baza noclegowa jest bardzo skromna i koncentruje się wokół miejsc noclegowych na pływających hotelach. Chociaż noclegi mogą wydać się dość skromne, ich cena może przyprawić o zawrót głowy. Często więc decydują się na podróżnicy  w każdym wieku o zasobnym portfelu, często spoza Europy.

Roskilde

Roskilde to miejscowość położona kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Kopenhagi. Przez kilka dni w roku staje się ona krajowym centrum kulturalnym i muzycznym z powodu organizowanej tutaj imprezy muzycznej Roskilde Festival. To właśnie dzięki niej miasto rozkwita i wtedy też po brzegi wypełniają się tutejsze hotele.  Nie dajmy się zwieść, nawet nocleg w hostelu będzie tu dość drogi. Zazwyczaj jednak nie jest to przeszkoda dla fanów muzyki, którzy przybyli tu zobaczyć muzyczne gwiazdy światowego formatu. Tutejsza baza noclegowa jest dość oryginalna, przeważają obiekty 3-gwiazdkowe oraz hostele i kwatery prywatne. Te przed ostatnie często są atrakcją samą w sobie, a ich wystrój potrafi nawiązywać nawet do postaci z duńskiej kultury i popkultury. Niektóre obiekty położone są przy brzegu, tuż obok klifu, co zapewni nam wspaniałe widoki i prawdziwą odmianę od hałasu elektrycznych gitar.

København V

København V to idealna lokalizacja dla rodzin z dziećmi. W niedalekiej okolicy usytuowane są tu bowiem dwie wielkie atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Pierwszą jest kopenhaskie Zoo, jedne z największych i najstarszych ogrodów zoologicznych kontynentu. Druga atrakcja to przepiękny ogród i park rozrywki w samym sercu miasta – Tivoli. Zjeżdżalnie, rollercoastery, samochodziki, to wszystko sprawi, że dzieci nie będą chciały stąd wyjechać. Tutejsza baza noclegowa to głównie ekskluzywne i drogie hotele 4- i 5-gwiazdkowe. Uwaga! Wśród nich znaleźć można także tańsze hostele, z 10-krotnie niższą opłatą za noc.

Najlepiej oceniane hotele w: Kopenhaga

od 597 zł
od 729 zł
od 1 528 zł

Co podróżni mówią o mieście Kopenhaga?

9,8
Miłośnicy sztuki
9,8
Miłośnicy natury
9,4
Maniacy historii
9,3
Smakosze
8,4
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (246)
Jakub Wódczyński
Jakub Wódczyński
11.07.2019

Piękne miejsce Polecam :)

B M
B M
25.03.2019

 Piękne doświadczenie. Biblioteka jest bardzo piękna! Nyhavn musi to zobaczyć

Nieves González
Nieves González
20.02.2019

Wspaniałe miasto, w którym możesz się zatracić. Idealny do podróży z dziećmi, bardzo wygodny do chodzenia lub jazdy na rowerze. Luksus

Hailey  Raschke
Hailey Raschke
11.01.2019

Najlepszy kraj, w jakim kiedykolwiek byłem w Europie. Byłem wszędzie, ale to najładniejsze, najbezpieczniejsze, najczystsze i najpiękniejsze miasto. Chcę się tu tak bardzo przenieść.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 507 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Kopenhaga to Sierpień, ze średnią ceną 1 052 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 682 zł za dobę. To 6% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 729 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Kopenhaga przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 17,9°C/64,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 22,6°C/72,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -0,5°C/31,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Kopenhaga to Kopenhaga (CPH) (8,60 km). Inne pobliskie lotniska to: Kopenhaga Roskilde (29,19 km) Malmö Sturup (52,80 km) Ängelholm Helsingborg (71,00 km)

Zaplanuj podróż do: Dania