Warna

26 lut 202027 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Warna zwana jest nadmorską stolicą Bułgarii. Do tego miana w głównej mierze przyczynił się kurort Złote Piaski, wiele lat temu uważany za ekskluzywny, dziś powracający do łask turystów z całego świata.

Noclegi w Warnie - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum

Rejon centrum, którego granice wyznaczają główna stacja kolejowa, akwarium, Uniwersytet Ekonomiczny oraz katedra, to obszar o niezwykle bogatej i rozbudowanej bazie noclegowej oraz doskonałym turystycznym położeniu, wprost idealny dla entuzjastów zwiedzania. Część miasta jest tu wyłączona z ruchu kołowego, a nieopodal znajduje się dzielnica handlowa, co znacznie umila pobyt. Warto już od rana podziwiać tu widoki na Morze Czarne i skorzystać z bliskości plaży, by relaksować się podczas kąpieli słonecznych. Jeśli zapragniemy spędzić czas nieco bardziej aktywnie, warto wybrać się do parku wodnego lub rozpocząć zwiedzanie. Jedną z największych atrakcji miasta jest bez wątpienia Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, a także opera. Nieopodal ulokowane są ruiny rzymskich łaźni, a także dowództwo i muzeum Marynarki Wojennej. W Warnie znajdują się również dwa kurhany -grobowce, z których jeden przekształcono w pomnik-mauzoleum Władysława Warneńczyka. W wolnej chwili warto również zobaczyć urokliwe jezioro warneńskie oraz wzgórze Dżawanawar Tepe, zwane Wzgórzem Genueńskim.

Przygotowana tu baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana. Znaleźć tu można zarówno luksusowe i eleganckie hotele 5-gwiazdkowe, komfortowe hotele o statusie 3 i 4 gwiazdek, a także nieco tańsze hotele 1- i 2-gwiazdkowe, liczne hostele oraz ośrodki wypoczynkowe.

Złote Piaski

Złote Piaski to idealna lokalizacja dla entuzjastów wakacyjnego lenistwa, kąpieli słonecznych oraz relaksu nad hotelowym basenem. Znajdziemy tu setki hoteli, wille, kasyna, park wodny, przystań, a także multum innych atrakcji turystycznych. W tłumie Brytyjczyków czy Skandynawów często usłyszymy również język polski. Tutejsze obiekty hotelowe położone są tuż przy plaży lub są od niej oddalone o około 200-300 metrów. Wiele jest tu obiektów all-inclusive oferujących liczne

udogodnienia, szczególnie dla dzieci. Place zabaw, trampoliny, ale przede wszystkim piękne i duże baseny, bary, restauracje i spa będą dla nas ogromną atrakcją. Do Złotych Piasków warto wybrać się z rodziną, z przyjaciółmi, w parze, w każdym wieku. Tutejsze obiekty posiadają w dużej mierze status 4 i 5 gwiazdek. Multum hoteli to obiekty 3-gwiazdkowe. Nieco tańsze będą te o statusie 1 i 2 gwiazdek, tak jak i liczne domy wakacyjne oraz pensjonaty.

Najlepiej oceniane hotele w: Warna

od 139 zł
od 247 zł
od 335 zł

Co podróżni mówią o mieście Warna?

9,8
Smakosze
8,4
Miłośnicy przygód
8,3
Miłośnicy nocnego życia
7,5
Backpackers
7,5
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (38)
Leigh Virkus
Leigh VirkusPittsford
06.01.2017

Warna to nadmorski kurort w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Poszliśmy tutaj w ramach naszego rejsu po rzece i odbyliśmy przejażdżkę łodzią po Morzu Czarnym. Miejscowość wypoczynkowa wygląda zupełnie inaczej niż większość innych miast Bułgarii, a większość jej gospodarki opiera się na turystyce. Ma długie lato, które pomaga w handlu turystycznym.

Rich Carriero
Rich CarrieroLongmont
06.01.2017

Warna była kamieniem węgielnym Czerwonej Riwiery w czasach sowieckich. To miasto nad Morzem Czarnym i Orient Express ma piękne centrum starego miasta i kilka ładnych kurortów na plaży. W okresie letnim Morze Czarne jest ciepłe i jest dużo słońca.

M C
M C
16.07.2019

Varna is an amazing city and it’s worth to visit (especially in the summer).

Birgit Coleman
Birgit ColemanPalo Alto
17.06.2014

Don't miss Seaside Park and then go down to the beach to some great restaurants for the sunset.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Maj; średnia cena noclegu to wówczas 165 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Warna to Sierpień, ze średnią ceną 278 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 185 zł za dobę. To 7% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 200 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Warna przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 3,1°C/37,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 26,9°C/80,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -1,0°C/30,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Warna to Warna (VAR) (7,21 km).

Zaplanuj podróż do: Bułgaria