Wiedeń

25 kwi 201926 kwi 2019

2 gości - 1 pokój

Wiedeń, stolica walca, pięknego modrego Dunaju, muzyki Mozarta i Beethovena. Z jednej strony artystyczny, pełen eleganckich dźwięków i wysublimowanej muzyki. Z drugiej – uporządkowany, poukładany, czysty i… doskonale przygotowany do przyjęcia odwiedzających go rokrocznie setek tysięcy turystów z całego świata. Jak nie zgubić się w gąszczu jego urokliwych uliczek i wybrać doskonały nocleg? Oto krótki przewodnik.

Noclegi w Wiedniu - gdzie warto się zatrzymać?

Dzielnica Muzealna (Museumquartier)

Wiedeńska Dzielnica Muzealna to jedno z największych na świecie centrów sztuki. Niezliczona ilość muzeów, galerii, księgarni i artystycznych kawiarni tworzy modernistyczno-barokową mieszankę, która zachwyci każdego. Nie tylko miłośnika malarstwa czy rzeźby! Wyjątkowa atmosfera przyciąga przyjezdnych z całego świata chętnych, by zbliżyć się do sztuki o krok. Jest też turystyczną ciekawostką, której nie sposób pominąć. Zatrzymać się tu można w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych. Warto sprawdzić ich ceny, gdyż zdarza się, że koszt wynajęcia pokoju w sąsiadujących ze sobą hotelach *** i **** jest ten sam. Jeśli zagłębimy się w pobliskie uliczki, oprócz artystycznych i klasycznych hotelików znajdziemy również prywatne apartamenty do wynajęcia, co ciekawe – w kamienicach z roku 1684. Nie zapomnij o zwiedzeniu Kunsthalle Wien i jego kolekcji sztuki nowoczesnej i współczesnej.

Dzielnica Landstraße i park miejski

Nocleg w dzielnicy Landstraße to idealna lokalizacja dla osób, które chcą poznać bliżej świat teatru, opery i muzyki, z których słynie Wiedeń. Wybierając jeden z hoteli w okolicy parku miejskiego, zaledwie kilkaset metrów dzielić nas będzie od kilku niezwykle ciekawych miejsc, na przykład Wiedeńskiej Sali Koncertowej (Wiener Konzerthaus), gdzie wysłuchać można koncertów klasycznych, ale i jazzowych oraz muzyki świata. Dalej – Theater an der Wien rozsławiony przez najlepsze opery oraz Mozarthaus, prezentujący życie i pracę słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Baza hotelowa przygotowana w okolicy parku miejskiego i dalej w kierunku teatru należy do najbardziej prestiżowych i najdroższych w mieście. Nocleg w eleganckich i luksusowych 5-gwiazdkowych hotelach może znacznie uszczuplić budżet, jednak jego jakość i piękne, nierzadko historyczne wnętrza rekompensują wszystko. Schönbrunn

Schönbrunn – chluba Wiednia. Letnia rezydencja cesarska, która na myśl przywodzi francuski Wersal. Komnaty cesarzowej Marii Teresy czy Niebieski Salon Chiński robią ogromne wrażenie na zwiedzających, których zachwyt potęguje znajdujący się obok ogród zoologiczny – jeden z najstarszych i najokazalszych na świecie. Lokalizacja ta, choć pełna eleganckich hoteli o iście królewskich cenach, oferuje również miejsca w hostelach czy prywatnych apartamentach. Ze względu na ich niższe ceny spotkać tu można nierzadko rodziny z dziećmi oraz pary seniorów, które cenią nie tylko walory turystyczne i architektoniczne tego miejsca, ale i spokój, ciszę oraz doskonałe połączenia komunikacyjne. 

Najlepiej oceniane hotele w: Wiedeń

od 493 zł
od 624 zł
od 1 087 zł

Co podróżni mówią o mieście Wiedeń?

9,8
Maniacy historii
8,3
Miłośnicy luksusu
7,4
Podróżujące rodziny
6,9
Miłośnicy sztuki
6,2
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (360)
μαρια
μαρια
18.01.2019

Będę podróżował po Wiedniu w Wiedniu, chciałbym wiedzieć, czy to dobry czas

Monica Macri
Monica Macri
18.04.2019

Ho visitato Vienna, in Aprile, durante la gita scolastica. È stata veramente una bella scoperta, perché non ritenevo fosse realmente così bella. Ho visitato Belvedere, il castello di Schönbrunner, la cattedrale di St. Stephan e altro. Innegabile che vorrei tornare, per visitarla meglio. Sconsiglio il viaggio in bus, perché è talmente grande e munita di trasporti che è impossibile muoversi con il bus. Questa infatti è stata una pecca. Il cibo non ho avuto occasione di provarlo, perché nel mio ostello era pessimo, ma sono sicura che si possa trovare qualche ristorante tipico buono.

Ria B
Ria B
03.04.2019

I went there a few times and every time it was a good experience. I got the chance to go to walking tours and other tours and learn about the history. Also, If you’re a fan of art and music, Vienna is a great destination to experience amazing concerns and get to see amazing masterpieces of famous artists. i love it!

01.01.2019

Это потрясающий город в который хочется обязательно вернуться. Потрясающий контраст в архитектуре. Люди доброжелательные и со сильной энергетикой. Ну а история города и династии Габсбургов это отдельная тема которую хочется впитывать и познавать.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 343 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Wiedeń to Grudzień, ze średnią ceną 478 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 393 zł za dobę. To 3% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 406 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Wiedeń przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 10,3°C/50,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 26,3°C/79,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -2,8°C/27,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Wiedeń to Wiedeń (VIE) (16,65 km). Inne pobliskie lotniska to: Bratysława (62,65 km)

Zaplanuj podróż do: Austria