Ryga

25 lip 201926 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Fly Stay Save + Oszczędzaj na hotelach dzięki rabatom po zarezerwowaniu lotu na Skyscanner. Super!

Ryga, choć nie jest to powszechnie znany fakt, posiada jedno z największych na świecie skupisk architektury secesyjnej. Szczególna ich koncentracja występuje przy ulicy Alberta, wizytówce miasta. W okolicy warto poszukać Domu Kotów oraz Domu Bractwa Czarnogłowych, a gdy tylko poczujemy potrzebę kontaktu z naturą, warto udać się do pobliskiego nadbałtyckiego kurortu Jūrmala, by ukoił nas szum bałtyckich fal.

Noclegi w Rydze - gdzie warto się zatrzymać?

Centra Rajons

Główną atrakcją centrum Rygi, czyli Centra Rajons, jest Stare Miasto. Jego serce stanowi Plac Katedralny, a w niedalekiej odległości znajduje się słynna Łotewska Opera Narodowa. Warto wiedzieć, że praktycznie wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne tego wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsca są tu w zasięgu ręki, a precyzyjnie rzecz ujmując, w zasięgu krótkiego spaceru. Warto zobaczyć tu Muzeum Okupacji i Dom Bractwa Czarnogłowych, a także Pomnik Wolności. Przy ulicy Meistaru 10 znajduję się słynny Dom Kotów, którego historia sięga już ponad 100 lat. Ten wyjątkowy budynek pomimo secesyjnego rodowodu stylizowany jest na średniowieczny, a jego dach zdobią dwie charakterystyczne figury kotów. Dalej czeka nas prawdziwa perełka – ulica Alberta, po litewsku zwana Alberta iela. Stanowi ona wizytówkę secesyjnej architektury miasta, a budynki przy niej ulokowane datuje się na lata 1901-1908. Do najciekawszych należą Alberta iela 8, budynek zdobiony przez ryzalit w formie drzewa autorstwa Michaiła Eisensteina czy piękna klatka schodowa kamienicy numer 12.

Bazę noclegową okolicy Centra Rajons powinny wybrać szczególnie Ci, którzy cenią sobie bliskość atrakcji oraz unikatową atmosferę. Tutejsza baza noclegowa, choć skupiona wokół droższych hoteli o statusie 4 i 3 gwiazdek, oferuje również niezliczoną ilość noclegów w kwaterach prywatnych, apartamentach czy licznych i znacznie tańszych hostelach.

Jūrmala

W przeciwieństwie do Centra Rajons, miejscowość Jurmała, położona nieopodal Rygi to doskonały wybór dla każdego, kto spragniony jest kojącego szumu fal, romantycznych spacerów po plaży i chrzęstu złotego piasku pod stopami. Położona nad Morzem Bałtyckim Jūrmala posiada rozbudowaną  bazę noclegową skupioną przede wszystkim na hotelach o statusie 4 i 3 gwiazdek, na apartamentach, a także licznych pensjonatach, zajazdach, hostelach, a nawet wiejskich gospodarstwach i kempingach. Na ich tle wyróżniają się – i cieszą doskonałymi opiniami gości – oryginalne hotele butikowe, ulokowane nieopodal plaży. Wieczorami warto się tu wybrać na romantyczny spacer lub odwiedzić jedną z restauracyjek specjalizujących się w lokalnych daniach kuchni litewskiej.

Wydaje się to być idealna lokalizacja dla rodzin z dziećmi oraz par, w każdym wieku, z wyjątkiem tych, które uwielbiają nocne życie. Tutaj ustępuje ono spokojowi i romantycznej atmosferze. 

Najlepiej oceniane hotele w: Ryga

od 239 zł
od 383 zł
od 638 zł

Co podróżni mówią o mieście Ryga?

9,8
Maniacy historii
7,9
Miłośnicy nocnego życia
7,6
Podróżujące rodziny
6,9
Miłośnicy przygód
6,4
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (87)
Анна Комар
Анна Комар
03.06.2019

Bardzo piękne i klimatyczne stare miasto. Zawarte w dziedzictwie UNESCO. Możesz chodzić godzinami.

Matthew Crompton
Matthew CromptonSydney
06.01.2017

Ryga jest miejscem, w którym twoje doświadczenie będzie zależało w dużej mierze od KIEDY zdecydujesz się odwiedzić. Ryga z koncertami, życiem ulicznym i większą ilością imprez w cieplejszych miesiącach sprawia, że Ryga często wydaje się nieco pomarszczona w chłodzie, kiedy jej piękne przestrzenie na świeżym powietrzu nie są najlepiej wykorzystywane. Przez cały rok stare centrum miasta jest piękne, piwo jest naprawdę bardzo dobre, a kobiety całkiem piękne. Czas na właściwą wizytę i świetnie się bawisz: jest to miejsce najlepiej doświadczone jako miasto społeczne.

Mihails  Stepanovs
Mihails Stepanovs
16.04.2019

Очень красивый, уютный и милый город. С богатой историей и насыщенной ночной жизнью. Того стоит

Tyson Bramer
Tyson BramerLos Angeles
06.11.2017

A little rough around the edges, Riga is a wonderful affordable city. You money will go a long way here, making this a great alternative to other pricier Euro cities.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 198 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Ryga to Lipiec, ze średnią ceną 359 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 236 zł za dobę. To 6% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 251 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Ryga przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 18,6°C/65,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,9°C/75,0°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -5,3°C/22,5°F.
Lotnisko położone najbliżej: Ryga to Ryga (RIX) (8,35 km).

Zaplanuj podróż do: Łotwa