Znajdź loty

Powrotne

Tanie loty do Nowego Jorku

„W nowojorskim powietrzu jest coś takiego, co sprawia, że spanie traci sens” – powiedziała kiedyś francuska aktywistka, Simone de Beauvoir. Rzeczywiście, Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi. A najlepiej świadczy o tym fakt, że to jedyne miejsce na świecie, w którym metro działa przez całą dobę.

Tego nie można przegapić

Najsłynniejszy budynek w Nowym Jorku to bez wątpienia 103- piętrowy Empire State Building. Dziś w rekordach wysokości prześcignęły go wieżowce azjatyckie, ale kiedy powstał w latach 30-stych, był najwyższą budowlą na świecie. Jego charakterystyczna iglica zaprojektowana w stylu art deco pierwotnie miała służyć jako port dla sterowców, ale szybko zorientowano się, że pomysł był chybiony. Nieopodal Empire State Building, na skrzyżowaniu ulicy Broadway i 7 Alei znajduje się główny plac i komercyjno-rozrywkowe centrum miasta, czyli słynny Times Square. Jaskrawo oświetlony i zawsze gwarny bywa określany „głównym skrzyżowaniem świata”.

Pośród nowojorskiego chaosu absolutnym ewenementem jest ponad 300-hektarowa połać zieleni, czyli kultowy Central Park. Można w nim obejrzeć film pod gołym niebem, posłuchać koncertu, albo pójść na romantyczny spacer. Od niedawna otwarty dla zwiedzających jest także wybudowany w miejscu zniszczonych w zamachach terrorystycznych wież World Trade Center, National September 11 Memorial & Museum.

Podczas wizyty w Nowym Jorku nie można także pominąć zwiedzania ikony miasta i całych Stanów Zjednoczonych, czyli Statuy Wolności, ulubionego przez twórców komedii romantycznych placu przy centrum konferencyjnym Rockeffeler i dzielnicy finansowej Wallstreet.

Oczami mieszkańca

Odkrywanie Nowego Jorku to zajęcie na całe życie, ale pewnie chcecie zobaczyć tez inne miasta, więc podajemy tylko kilka propozycji. Alternatywny spacer po Manhattanie można zorganizować szlakiem dawnych linii kolejowych przekształconych w parki i przejścia dla pieszych, często zagospodarowanych przez lokalnych artystów, tzw. High Lines. Nietypową architekturą i perspektywę miasta oferuje Chelsea Highline przy 21 ulicy.

Manhattan oferuje przyjezdnym wszystko, czego dusza zapragnie, ale to tylko część Nowego Jorku. Ostatnio na równie modną dzielnicę wyrósł oddzielony od głównej wyspy East River, Brooklyn. Do końca XIX wieku stanowił zupełnie osobne miasto. Dziś stanowi enklawę dla artystów (hipsterów) ze swoim wieloetnicznym Williamsburgiem, kawiarniami, czy usianym sklepami z meblami, dziełami sztuki i ubraniami z drugiej ręki Park Slope. Co więcej, z Long Island, na której położony jest Brooklyn rozciąga się fantastyczny widok na Manhattan.

Czy wiesz, że...

•ponad jedna trzecia mieszkańców Nowego Jorku nie urodziła się w Stanach Zjednoczonych, a prawie połowa posługuję się w domu językiem innym niż angielski

•Nowy Jork ma największą sieć metra na świecie z łączną długością trakcji 1355 km i z 468 stacjami

•szacuje się, że na ulicach Nowego Jorku własne budki z jedzeniem ma około 4 tysięcy sprzedawców; sprzedawane są w nich przede wszystkim hot-dogi, precle i kebaby

•Chinatown na Manhattanie to największa chińska enklawa na zachodniej półkuli

•wbrew pozorom, Nowy Jork to bardzo bezpieczne miasto; od 2005 roku notuje najmniej przestępstw spośród 25 największych miast Stanów Zjednoczonych

Lotniska

Najważniejsze lotniska w Nowym Jorku to La Guardia (LGA), John F. Kennedy (JFK) i Newark (EWR).

Znajdź tanie loty do Nowego Jorku z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Nowego Jorku. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Nowym Jorku? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

więcej

Tanie loty do Nowego Jorku z...

od 1 557 w obie strony

 Oferty specjalne dla Nowy Jork

Hotele w Nowy Jork

Car hire in Nowy Jork

Zdjęcia: Flickr/S J Pinkney