Znajdź loty

Powrotne

Tanie loty do Londynu

„Londyn ma w sobie coś takiego, że jak tylko wyjedziesz w nocy z domu, miasto natychmiast Cię połknie”. Tak pisze o stolicy swojego kraju popularny powieściopisarz Sebastian Faulks. Połknięcie przez Londyn musi być chyba przyjemne, bo zdecydowało się tu zamieszkać ponad 7 milionów osób z całego świata.

Tego nie możesz przegapić

Podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii przyjezdni zazwyczaj kierują swoje pierwsze kroki do Pałacu Buckingham. Mało kto wie, że poza rodziną królewską w 775 pokojach mieszka tu także (a może przede wszystkim) 800 osób służby. Nieopodal znajduje się gmach brytyjskiego parlamentu - Pałac Westminsterski ze słynnym Big Benem.

W Londynie znajduje się też jeden z najbardziej rozpoznawanych na świecie mostów – Tower Bridge (Most Wieżowy), mylony często z przecinającym Tamizę niewiele dalej, London Bridge. Dziś most charakteryzuje się stonowanym kolorem, ale oryginalnie był pomalowany na czekoladowy brąz, a z okazji srebrnego jubileuszu panowania królowej w kolory flagi brytyjskiej. Wierzymy jednak gorąco, że najbardziej śmiałą aranżację Tower Bridge ma jeszcze przed sobą.

Będąc w Londynie, nie można pominąć Katedry Świętego Pawła, której majestatyczna kopuła odznacza się na miejskim horyzoncie i Westminster Abbey, gdzie miał miejsce pogrzeb księżnej Diany. Po obejrzeniu tych wzbudzających respekt budowli, można się udać do rozrywkowego serca miasta, jakim jest Piccadilly Circus, czy artystyczna dzielnica Covent Garden.

Twoi znajomi tam nie byli

Londyn ma do zaoferowania jeszcze więcej, jeśli zboczy się z turystycznego szlaku. Szukający dreszczyku emocji mogą się udać na spacer śladami Kuby Rozpruwacza. Koniecznie po zmroku. Krople potu na czole mogą też wywołać odwiedziny w bunkrach, z których podziemny gabinet sprawował Winston Churchill podczas niemieckich bombardowań określanych przez historyków jako Blitz. Niespodziankę w stylu Monty Pythona serwuje zwiedzającym dzielnica Paddington. Budynki na Leinster Gardens o numerach 23 i 24 to atrapy, które miały na celu zasłonięcie biegnącej pod spodem linii metra. To ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza jak na miasto, które jako pierwsze na świecie stworzyło sieć podziemnej komunikacji.

Prawdziwym grzechem podczas pobytu w Londynie byłoby nie odwiedzenie chociaż jednego ze stu znajdujących się w tym mieście znakomitych teatrów. Na scenach artystycznej dzielnicy West End można obejrzeć zarówno Upiora z Opery, jak i Króla Lwa. Londyn to także raj dla zakupoholików, bez względu na objętość portfela. W ekskluzywnym domu handlowym Harrods na Brompton Road można przebierać w strojach i dodatkach od słynnych projektantów. Bardziej swojskie klimaty na zakupy serwuje natomiast Carnaby Street, a na wyprzedaż antyków i przedmiotów z drugiej ręki warto wybrać się na Portobello Market.

Czy wiesz, że...

•mieszkańcy Londynu mówią w sumie w ponad 300 językach

•każdy londyński taksówkarz musi zdać egzamin na znajomość wszystkich ulic i ważnych miejsc w tym mieście; żeby posiąść tę szczegółową wiedzę potrzeba średnio kilku lat nauki

•pomnik Jerzego Waszyngtona na Placu Trafalgar znajduje się na specjalnie importowanej glebie ze Stanów Zjednoczonych; wszystko dlatego, że polityk zapowiedział, że „nigdy więcej nie stanie na angielskiej ziemi”

•Marynarka Królewska do dziś dopływając do londyńskiego portu ma obowiązek sprezentować przełożonym beczkę rumu (kto chciałby wycofywać takie prawo?)

Lotniska

Największe lotniska w Londynie to: Londyn Heathrow (LHR), Gatwick (LGW), Stansted (STN), Luton (LTN), City (LCY), oraz Southend (SEN).

Znajdź tanie loty do Londynu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Londynu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Londynie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

więcej

Tanie loty do Londynu z...

od 103 w obie strony

 Oferty specjalne dla Londyn

Hotele w Londyn

Car hire in Londyn

Zdjęcia: Flickr/az1172