Szukaj

wylot

Podróżujący

Klasa podróży

Tanie loty do Dublina

Dublin to miasto niezwykłe – zabawne i dziwaczne pomniki sąsiadują tu ze średniowieczną architekturą, a wyjątkowa atmosfera od wieków inspiruje twórców takich jak Bono, James Joyce czy Oscar Wilde. Rozmowni Irlandczycy chętnie opowiedzą Ci o tym przy pincie Guinnessa w jednym ze słynnych dublińskich pubów, które otwiera się tu nawet o poranku!

Tego nie można przegapić

Dzień warto rozpocząć od wizyty w kultowym Guinness Storehouse. W siedmiopiętrowym budynku o kształcie beczki piwa poznamy sekrety produkcji słynnego trunku. Z ostatniego piętra rozciąga się zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na całe miasto, który można podziwiać degustując oryginalnego Guinnessa.

Nieopodal znajduje się Narodowa Galeria Irlandii. Swojego reprezentanta ma tu każda europejska szkoła malarska, a obrazy Picassa, Van Gogha, Moneta czy Caravaggia stanowią przedsmak kolekcji liczącej ponad 2500 obrazów oraz 10 000 innego rodzaju dzieł sztuki. Ucztę dla zmysłów serwuje również Trinity College, uczelnia założona w 1592 roku na terenie dawnego klasztoru augustianów. W gmachu biblioteki znajduje się jeden z najważniejszych zabytków średniowiecznej sztuki religijnej na świecie – Księga z Kells. Ma ona opinię najpiękniejszego iluminowanego manuskryptu średniowiecznego jaki doczekał naszych czasów, a jej powstanie datuje się na rok 800. 680 kart Księgi zawiera spisany po łacinie tekst czterech Ewangelii ozdobiony misternie motywami celtyckimi i zdobieniami.

Po tak intensywnych doznaniach warto zaczerpnąć świeżego powietrza w Phoenix Park. Jeden z najdostojniejszych parków w Europie zajmuje powierzchnię aż 707 hektarów i skrywa mnóstwo atrakcji oraz cudów natury. Wśród drzew, które są domem dla wielu ssaków i ptaków, dostrzeżemy dublińskie Zoo, a w nim rzadkie okazy zwierząt, w tym czerwoną pandę. Niedaleko ulokowano również wybudowaną w 1750 roku rezydencję prezydenta Irlandii oraz Ambasadę Amerykańską. W lecie odbywają się tu koncerty nawet najbardziej znanych gwiazd światowego formatu.

Okiem mieszkańca

Najlepszą okazją do poznania kultury i mentalności Dublińczyków jest kilkudniowy Festiwal Św. Patryka. Dumni mieszkańcy z otwartymi ramionami witają turystów, którzy wraz z nimi świętują uczestnicząc w paradach, koncertach, próbując lokalnych potraw i napitków.

Esencją Dublina jest z pewnością Temple Bar, obszar położony tuż nad południowym brzegiem rzeki Liffey. Ta „kulturalna kwarta Dublina” zachowała średniowieczny układ ulic poprzetykany słynnymi irlandzkimi pubami. Na jednej z kamienic warto odszukać Wall of Fame Dublin, którą zdobią twarze Sinead O’Connor czy muzyków zespołu U2. Tu kwitnie nocne życie!

Nie zawiedzie nas również podróż koleją DART. Trasa kolei biegnie wzdłuż wschodniej linii brzegowej Zatoki Dublińskiej, gdzie rzeki Liffey oraz Dodder kończą swój bieg. Ponoć wikingowie założyli miasto Dublin w miejscu, gdzie możliwa była budowa wiklinowego mostu pomiędzy brzegami rzek. Legenda głosi, że jest to źródło irlandzkiej nazwy miasta - Baile Átha Cliath, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „wzmocniony płotem z wikliny”. Dalej DART powiedzie Cię na północ lub południe, byś zza szyby mógł podziwiać zapierające dech w piersiach widoki…

Czy wiesz, że…

•Piwo sprzedaje się tutaj w pintach (1 pinta = 0,565 litra), a wiodącym trunkiem jest tradycyjny ciemny Guinness. Proces jego nalewania to ściśle przestrzegany rytuał i trwa nawet kilka minut.

•Miasto można zwiedzać przemieszczając się rowerem, kajakiem, łodzią, a nawet konno. Szczególnie zabawny jest jednak pedibus, czyli rower dla 10-16 osób, kształtem przypominający mały busik. Trasę ustala się indywidualnie.

•Symbolem Dublina jest zielony kolor, i słusznie. Poza soczystą barwą traw dba się tutaj o „zielone” formy transportu. Dublińczycy mają do dyspozycji ponad 200 kilometrów dróg rowerowych!

Lotniska

Ruch lotniczy Irlandii obsługuje jedno lotnisko – otwarty w 1940 roku Port Lotniczy Dublin (DUB).

Znajdź tanie loty do Dublina z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Dublina. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Dublinie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

więcej

Tanie loty do Dublina z...

 Oferty specjalne dla Dublin

Hotele w Dublin

 Najczęstsze wyniki wg Skyscanner...

od 192 zł w obie strony

Zdjęcia: Flickr/m_p_king

zamknij