Szukaj

wylot

Podróżujący

Klasa podróży

Tanie loty do Dortmundu

Pamiętacie z geografii, że Zagłębie Ruhry to jeden z największych okręgów przemysłowych Europy? Dortmund to jego stolica, której potęga ekonomiczna zbudowana jest na węglu, stali i... browarach. Do tego dochodzi wspólna pasja wszystkich mieszkańców tego miasta: piłka nożna.

Tego nie można przegapić

Dortmund kojarzy się przede wszystkim z najlepszym klubem piłkarskim w Niemczech. Piłkarze Borussii trenują na największym stadionie w kraju (może pomieścić 80,720 widzów) - Westfalenstadion, znanym także pod nazwą Signal Iduna Park. Planowane jest tam także otwarcie Muzeum Niemieckiego Footballu. Idąc dalej szlakiem dortmundzkich pasji, bardzo ważnym przystankiem jest Muzeum Browarnictwa. Można w nim poznać dwa aspekty rozwoju tradycji piwowarskiej Dortmundu: od strony produkcji i od strony konsumpcji. Ten drugi aspekt jest wyjątkowo przyjemny, bo połączony z degustacją najlepszych piw. Muzeum poznacie po charakterystycznej wielkiej literze „U” umieszczonej na dachu budynku. Żeby poznać przemysłową historię miasta, warto odwiedzić Westfalskie Muzeum Przemysłowe powstałe w budynku starej kopalni węgla. Dużym atutem muzealnej ekspozycji jest pokazanie nie tylko historii z ekonomicznego punktu widzenia, ale i historii ludzkich, kryjących się za sukcesem gospodarczym regionu.

Miłośników architektury zainteresują romańskie kościoły: XIII-wieczny Kościół św. Rajnolda i XII-wieczny, najstarszy w Dortmundzie Kościół Mariacki. W tym ostatnim, mimo burzliwej historii miasta, zachowało się wiele cennych obiektów i dzieł sztuki. Na szczególną uwagę zasługują wykonane z piaskowca sanktuarium oraz przejmujący relief ”Głowa Chrystusa w koronie cierniowej”.

Oczami mieszkańca

Do ulubionych miejsc mieszkańców Dortmundu należy główny bulwar miasta Westenhellweg. Pełen sklepów i barów jest uznawany za najchętniej odwiedzaną ulicę handlową w całych Niemczech. Będąc tam, nie przegap Krügerpassage, pięknego i eleganckiego pasażu, w którym do niedawna znajdowała się główna księgarnia w Dortmundzie. Jeśli chcesz na chwilę uciec od miejskiego zgiełku, wybierz się do Westfalenpark. Znajdziesz go z łatwością, dzięki charakterystycznej wieży telewizyjnej Florianturm. Park jest ogromny, bardzo zadbany i pełen miłych dla oka aranżacji kwiatowych.

Godzinę drogi od Dortmundu znajduje się rodzinny park rozrywki Movie Park. Podzielony na sześć obszarów tematycznych przenosi odwiedzających w świat popularnych scenerii filmowych, na przykład na Dziki Zachód, albo do Epoki Lodowcowej. Dodatkowo, co roku, z okazji Halloween, powstają tam labirynty i strefy strachu. W poprzednich latach hitami okazały się dom opanowany przez zombie, czy trasa wodna „Trójkąt Bermudzki”.

Czy wiesz, że...

• Dortmund istniał od IX wieku, ale został kompletnie zniszczony przez pożar; miasto odbudował Fryderyk Barbarossa w 1152 roku

• co roku podczas Dortmunder Schachtage miasto zamienia się w międzynarodowe centrum szachów, gdzie swoje umiejętności strategiczne mierzą czołowi mistrzowie z całego świata

• choinka, która co roku jest główną atrakcją targu świątecznego z Dortmundzie jest jedną z największych choinek na świecie; w rzeczywistości składa się z wielu mniejszych drzewek

Lotniska

Lotnisko w Dortmundzie (DTM) to oficjalna nazwa tutejszego międzynarodowego port lotniczego.

Znajdź tanie loty do Dortmundu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Dortmundu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Dortmundzie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

więcej

Tanie loty do Dortmundu z...

 Oferty specjalne dla Dortmund

Hotele w Dortmund

 Najczęstsze wyniki wg Skyscanner...

od 106 zł w obie strony

zamknij