Globalna wyszukiwarka podróży tanie loty

Znajdź loty

Powrotne
Buenos Aires

Tanie loty do Buenos Aires

Przyjazd do miasta, którego nazwa oznacza “pomyślne wiatry” zapowiada się naprawdę dobrze. Buenos Aires to kosmopolityczna metropolia o dość europejskim charakterze, elegancka, pociągająca, z kolonialną architekturą i najlepszymi na świecie stekami.

Tego nie można przegapić

Buenos Aires jest ogromne, warto więc odkrywać je po kolei, dzielnicami. Microcentro jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania miejsc związanych z historią Argentyny. Na istniejącym od XVI wieku Placu Mayo znajduje się pałac prezydencki, czyli Casa Rosada. To stąd, z głównego balkonu swoje odezwy wygłaszała Evita Peron. Warto zajrzeć do położonej nieopodal dekadenckiej Café Tortoni, w której kawę pijały takie osobistości jak Albert Einstein czy Arthur Rubinstein. Przez centralną część miasta przebiega też rozległa Avenida 9 de Julio uważana za najszerszą ulicę świata.

Spacer po dzielnicy San Telmo to wycieczka do czasów kolonialnych. Warto poprzechadzać się po wyłożonych kocimi łbami ulicach, wśród pięknie zachowanych kamienic. W niedziele organizowany jest tu wielki targ staroci. Jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic jest La Boca – dawna dzielnica robotnicza, zamieszkała głównie przez włoskich imigrantów z czasem rozkwitła w

malownicze cetrum kultury i sztuki. Można tu znaleźć domy pomalowane w każdym kolorze tęczy, kluby tango, włoskie tawerny, a wszystko to najlepiej obserwować z promenady zwanej Caminito. Inną modną dzielnicą jest napakowana barami, restauracjami i klubami nocnymi Palermo.

Zupełnie inny klimat odnajdziemy w Recoleta – jednym z najdroższych regionów miasta. Charakterystyczne są tutaj obszerne pasy zieleni, eleganckie kamienice we francuskim stylu i pierwszorzędne restauracje. Tutaj też znajduje się chyba najbardziej magiczne miejsce w Buenos Aires – Cmentarz Recoleta. Z dostojnymi pomnikami wybitnych Argentyńczyków i rzeźbami aniołów i Matki Boskiej wykonanymi z białego marmuru czy ciemnego granitu jest uznawany za jedną z najpiękniejszych nekropolii na świecie. W dzielnicy Tribunales na ulicy Libertad znajduje się prestiżowy teatr Colon. Może się on pochwalić największą widownią na świecie – może pomieścić aż 3,5 tysiąca widzów. A Puerto Maduro to stary port w Buenos Aires dziś unowocześniony i przekształcony w elegancką riwierę.

Oczami mieszkańca

Rdzenni mieszkańcy Buenos Aires nazywają siebie porteños, czyli “ludzie z portu”. Wśród ogromnej liczby imigrantow chcą w ten sposób znaznaczyć swoją unikatową kulturę. Co jest dla niej charakterystyczne? Oczywiście tango. Żeby lepiej zrozumieć mieszkańców warto nie ograniczać się do przystanięcia na ulicy w La Boca i obserwowania tańczącej ten zmysłowy taniec pary. Najlepiej wypróbować go na własnej skórze i wieczorową porą wybrać się na Milongę. Szczególnie paniom bardzo łatwo dostać się na parkiet. Tutaj nie obowiązuje zwerbalizowane zaproszenie do tańca, wystarczy spojrzenie.

Obok tango, drugą obsesją Argentyńczyków, szczególnie tych z Buenos Aires, jest piłka nożna. Jest

ona tutaj traktowana jak religia, a bilet na mecz pomiędzy dwoma lokalnymi drużynami Boca Juniors i River Plate jest traktowany z prawdziwym namaszczeniem.

Ale porteños nie są tylko kanapowymi kibicami. Sami też uwielbiają uprawiać sporty. W gorący dzień w jednym z parków miejskich, jak na przykład Bosques de Palermo, można spotkać mieszkańców na rolkach albo uprawiających jogging. Wieczorami mieszkańcy Buenos Aires lubią wyjść z przyjaciółmi do baru czy potańczyć do klubu nocnego.

Czy wiesz, że…

* w 2007 roku w Buenos Aires po raz pierwszy od 89 lat spadł śnieg; z tej okazji stacje radiowe przypomniały szlagier “Co za noc” zainspirowany poprzednim opadem śniegu

* Buenos Aires może się pochwalić najstarszym spośród państw iberoamerykańskich metrem; jego mieszkańcy jeździli podziemną kolejką już od 1913 roku

* jezyk hiszpański, którym mówi się w Buenos Aires różni się od tego w innych miejscach w Argentynie i na świecie; poza charakterystyznym akcentem można w nim też dostrzeć elementy lunfardo, lokalnej gwary silnie związanej z tradycją tango

Lotnisko

Główny lotniskiem obsługującym loty do Buenos Aires jest Port lotniczy Buenos Aires-Ezeiza Ministro Pistarini (EZE). Połączenia krajowe obsługuje natomiast Port lotniczy Jorge Newbery (AEP).

więcej

Tanie loty do Buenos Aires z...

 Potrzebujesz alternatywy w okolicy?

od 2 848 zł w obie strony

 Oferty specjalne dla Buenos Aires

Hotele w Buenos Aires

Car hire in Buenos Aires

Zdjęcia: Flickr/irargerich