Szukaj

wylot

Podróżujący

Klasa podróży

Burgas

Tanie loty do Burgas

Bułgarskie miasto nad Morzem Czarnymi i aż trzema jeziorami. Przyjezdnych przyciąga tutaj zatrzęsienie ptaków, fantastyczne wina i bogate życie kulturalne.

Tego nie można przegapić

Centrum życia i rozrywki miasta jest Ogród Morski, wspaniały park rozciągający się na wybrzeżu, nieopodal popularnej dzielnicy Lazur. Pośród drzew i krzewów odnajdziesz tu ciekawe pomniki, między innymi rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina, Teatr Letni, czy Marine Casino. To tutaj odbywają się też najważniejsze festiwale w mieście, takie jak Festiwal Rzeźb z Piasku, Burgas i morze, czy Duch Burgas- trzydniowa impreza z koncertami, warsztatami i wystawami. Nie można też zapomnieć o Florze – organizowanej od trzydziestu lat wystawie kwiatów pod hasłem: Natura-Człowiek-Harmonia.

Jeśli kontakt z przyrodą jest dla Ciebie priorytetem, obowiązkowym punktem programu jest obszar chroniony Poda. To ogromna połać mokradeł, będących przystankiem na trasie wschodnioeuropejskiej migracji ptaków. Można tu zaobserwować mewy i rybitwy, ale i rzadkie gatunki – pelikany kędzierzawe, kormorany małe, czy – nieco trudniejsze do wymówienia - bernikle rdzawoszyje.

Więcej o historii i życiu artystycznym Burgas można się dowiedzieć z licznych muzeów. Można tu znaleźć Muzeum Historyczne, Archeologiczne z rzymskimi, greckimi i bizantyjskimi antykami, czy Etnograficzne, które poza wystawami, często dodatkowo organizuje ciekawe warsztaty.

Oczami mieszkańca

W ciepłe dni mieszkańców Burgas spotkasz na Mosta, w porcie przy Morskim Ogrodzie. Będą z tarasu widokowego obserwować ćwiczenia nurków, lub popijać kawę w pobliskich kawiarniach. Co roku w kwietniu uwaga wszystkich będzie skierowana na łodzie z Grecji, Turcji, Rumunii, Ukrainy i Bułgarii, które przybywają tu, żeby wziąć udział w Burgas Yachting Week.

Latem można (wręcz trzeba) poplażować w Zatoce Burgaskiej, uprawiać kite-surfing, albo razem z mieszkańcami pouczyć się nurkowania. Można też wybrać się na wyspę Świętej Anastazji (dawną Wyspę Bolszewików, co brzmi już mniej wakacyjnie), która dawniej była zakonem, a potem więzieniem.

Wieczory najprzyjemniej spędza się w kawiarniach i restauracjach nad brzegiem, w tak zwanym Kapanite, w centrum miasta i na zakupach. Najpopularniejsze są tutaj sklepy jubilerskie ze złotem i srebrem sprowadzanym z Turcji.

Czy wiesz, że...

* pod koniec XIX wieku w Burgas mieszkało raptem 3 tysiące osób; miasto zaczęło się gwałtownie rozwijać na początku XX wieku, stając się dziś ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym z 300 tysiącami mieszkańców

* patronem Burgas jest nikt inny, jak Święty Mikołaj; niewielu wie, że jest to święty opiekujący się rybakami

* ponad 250 gatunków ptaków, w tym 61 zagrożonych, zamieszkuje obszary przyjeziorne Burgas; w okresie wędrówek przyciągają ornitologów i podglądaczy ptasiego życia

* w 1924 roku w Burgas powstała pierwsza w północno-wschodniej Europie fabryka ołówków; kilkanaście lat później stała się ich oficjalnym dostawcą na bułgarski dwór królewski

* na Antarktyce na wyspie Livingstone jest półwysep nazwany na cześć Burgas

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko Burgas (BOJ) znajduje się w regionie Sarafovo.

Znajdź tanie loty do Burgas z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Burgas. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Burgas? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

więcej

Tanie loty do Burgas z...

 Oferty specjalne dla Burgas

Hotele w Burgas

 Najczęstsze wyniki wg Skyscanner...

od 396 zł w obie strony

Zdjęcia: Flickr/Evgeni Dinev

zamknij