Znajdź loty

Powrotne

Tanie loty do Bangkoku

„Miasto aniołów, wielkie miasto nieśmiertelnych, rezydencja świętego klejnotu Indry, niezdobyte miasto Boga, wielka stolica świata, ozdobiona dziewięcioma bezcennymi kamieniami szlachetnymi, pełne ogromnych pałaców królewskich”... uff – a to tylko część oficjalnej nazwy Bangkoku. I pomyśleć, że kiedyś było to po prostu Bang Makok, czyli Wieś Drzewek Oliwnych.

Tego nie można przegapić

Bangkok to miasto, w którym sacrum zderza się z profanum na każdym kroku. W co drugim sklepie natkniesz się na złote pomniki Buddy, a za rogiem czają się podejrzane knajpy i dzielnice rozpusty. Ale zacznijmy od tej podniosłej, wysadzanej diamentami twarzy stolicy Tajlandii. Jej największa duma to tzw. Wielki Pałac, imponujący kompleks budynków i świątyń, w której co prawda król już nie mieszka, ale nadal odbywają się tutaj wszelkie ważne ceremonie państwowe. Znajdująca się tutaj świątynia Szmaragdowego Buddy to najświętsze miejsce w całej Tajlandii, dlatego obowiązują tu ścisłe wymogi co do stroju odwiedzających. Zakazane są szorty, klapki, a jeśli mamy sandały trzeba założyć do nich skarpetki (sic!). Ale warto się poświęcić, żeby zobaczyć najważniejszy ponad pięćsetletni posąg Buddy. Z kolei największa zadaszona jego podobizna (15 metrów wysokości) znajduje się w Wat Kalayanamit, świątyni na trasie przyjemnego spaceru po starej części portu.

Dziś już więcej tam turystów, niż mieszkańców, ale i tak warto wybrać się na pływający targ w Bangkoku. Dla tropikalnych owoców i warzyw, świeżego soku z kokosa i lokalnego jedzenia serwowanego prosto z łodzi. Do najbardziej znanych bazarków na wodzie należą Taling Chan Market, Bang Ku Wiang Market, Tha Kha i Damnoen Saduak. A najsłynniejszą „lądową” ulicą handlową jest szalona Khao San. Znajdziesz tam mydło i powidło, spotkasz podróżnych z całego świata i dobrze zjesz.

Oczami mieszkańca

Jeśli jednak nie zamierzasz kupować bransoletek z muliny, czy koszulek z Ganeszą, wybierz Chatuchak Weekend Market, skarbnicę azjatyckich antyków. W okolicach Sukhumvit’s Nana znajdziesz natomiast sklepy z lokalnym rękodziełem.

Poza zakupami, warto zainteresować się tradycyjnym tajskim teatrem. Fascynujące i przyjemne dla oka (i ucha) są dramatyzowane pokazy tańca klasycznego. Zwróćcie uwagę na Lakhon Chatri, subtelny taniec z malajskim rodowodem, charakteryzujący się bardzo powolnymi ruchami tancerek. Do tematu tajskiego teatru można też podejść bardziej liberalnie, wybierając się na „ladyboys' cabaret” - ekstrawaganckie pokazy drag queens. Tego typu pokazy można obejrzeć na przykład na Patpong – słynnej dzielnicy czerwonych latarni. W parną tajską noc, dobrym pomysłem jest też wybranie się do jednego z „barów na dachu”, takich jak ultra wąskie Vertigo, czy – znajdujący się n 61 piętrze Moon Bar.

Czy wiesz, że...

•pełne imię Bangkoku to najdłuższa, według Księgi Rekordów Guinessa, nazwa geograficzna na świecie

•wszyscy wiemy, że bielizna jest ważna, ale w Tajlandii jej znacznie nabiera nowego wymiaru; za wyjście z domu bez majtek pod ubraniem można trafić do więzienia; pytanie tylko, jak przestrzeganie tego prawa jest weryfikowane

•Bangkok został nazwany najgorętszym miastem świata przez Światową Organizację Meteorologiczną

Lotniska

Główne lotniska w Bangkoku to Suvarnabhumi (BKK) i Don Mueng (DMK).

więcej

Tanie loty do Bangkoku z...

 Potrzebujesz alternatywy w okolicy?

od 1 710 w obie strony

 Oferty specjalne dla Bangkok

Hotele w Bangkok

Car hire in Bangkok

Zdjęcia: Flickr/emilio labrador