Znajdź loty

Powrotne

Tanie loty do Barcelony

Jeśli wybierasz się do Barcelony, to znaczy, że masz naprawdę świetny gust architektoniczny. Albo po prostu masz ochotę dobrze zjeść i się zabawić.

Tego nie można przegapić

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Barcelona to miasto Gaudíego, z najbardziej narzucającym się na to dowodem, czyli szalonym projektem kościoła Sagrada Família. Budowla, która powstaje dłużej niż Polski nie było na mapie, co roku przyciąga tłumy podróżnych. Zwiedź ją od środka, albo usiądź w jednej z pobliskich kawiarni i podziwiaj ją od zewnątrz, popijając kawę. Inna kultowa budowla zaprojektowana przez katalońskiego architekta to Casa Milà, nazywana pieszczotliwie przez mieszkańców miasta La Pedrera, czyli Kamieniołom (dzieło przypomina im blok skalny). Mimo, że w przeciwieństwie do większości fantastycznych miejsc w Barcelonie, trudno tam dotrzeć na piechotę, nie rezygnuj też z odwiedzenia parku Güell. Znajduje się tam dom artysty, wykładana kolorową mozaiką najdłuższa ławka świata, i fantazyjne aranżacje roślinne i skalne.

Atrakcją samą w sobie jest też spacer słynną promenadą La Rambla, która wbrew pozorom nie jest jedną długą ulicą, ale pięcioma różnymi. Codziennie śmiejąc się do ulicznych mimów i pogryzając churros przechodzi nią średnio 15 tysięcy spacerowiczów. La Rambla przecina Barri Gòtic, prowadząc od Plaça de Catalunya do pomnika Krzysztofa Kolumba i morza. Po drodze warto zboczyć z głównej trasy i pogubić się na ulicach „starówki”, natrafiając na klimatyczne kawiarnie i nietypowe butiki. Oglądając stragany z rękodziełem, nie przegap bazaru El mercado de la Boqueria z półkami wypełnionymi po brzegi tropikalnymi owocami, hiszpańską szynką i wyborem tapas.

Okiem mieszkańca

Na deser pobytu w Barcelonie, absolutny hit: Magiczna Fontanna. Można ją znaleźć na tyłach Plaza de Espanya. Zarówno przyjezdni, jak i rodowici barcelończycy przybywają tam nacieszyć oczy pokazami audiowizualnymi, gdzie woda, kolorowe światła i muzyka skomponowane są w spójny pokaz z dużą dawką humoru.

Często niezasłużenie zapominanym przez turystów budynkiem jest Torre Akbar. Tą, nasuwającą swoim kształtem różnorakie skojarzenia (o których nie przystoi nam tutaj pisać) budowlę, warto oglądać przede wszystkim wieczorem, ze względu na oświetlenie, które podkreśla ogólny efekt. 33-piętrowy futurystyczny biurowiec stanowi bramę do technologiczno-biznesowej dzielnicy Barcelony.

Atrakcją, za którą będą Cię uwielbiać Twoje dzieci (jeśli je masz) jest Aquarium Barcelona. W aż 35 wypełnionych wodą zbiornikach mieszka tu 11 tysięcy zwierząt morskich. A spacer wybudowanym pod nimi 80-metrowym tunelem to wspomnienie na całe życie.

Czy wiesz, że...

•wciąż trwają spory na temat tego, jak założono Barcelonę; jeden obóz popiera teorię, że miasto założył Herkules 400 lat przed Rzymem; drugi, stoi za Hannibalem, który miał założyć miasto Barcino w III w p.n.e.

•Barcelona ma 7 plaż o łącznej długości 4,5 km; barcelońskie wybrzeże jest uważane za najlepszą plażę miejską na świecie

•pomidory, ziemniaki, awokado, tabakę i kakao w Europie zawdzięczamy Hiszpanom, którzy sprowadzili je ze swoich kolonii w Ameryce Południowej

•Barcelona to drugie największe miasto Hiszpanii i szósta największa metropolia Europy (po Paryżu, Londynie, zagłębiu Ruhry, Madrycie i Mediolanie)

Lotniska

Głównym lotniskiem Barcelony jest El Prat de Llobregat (BCN). 

więcej

Tanie loty do Barcelony z...

od 238 w obie strony

 Oferty specjalne dla Barcelona

Hotele w Barcelona

Car hire in Barcelona

Zdjęcia: Flickr/somma1977